LIVEGAMES

Παναθηναϊκός- Ούνικς Καζάν 72-74 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παναθηναϊκός- Ούνικς Καζάν LIVE: Παρακολούθησε από το παρκέ του sportime.gr τη ζωντανή εξέλιξη του αγώνα στο ΟΑΚΑ.
Παναθηναϊκός- Ούνικς Καζάν LIVEΜακάμπι - Παναθηναϊκός: Το κανάλι του αγώνα - Ποιος περιγράφει Παναθηναϊκός- Βιλερμπάν LIVE

Παναθηναϊκός- Ούνικς Καζάν LIVE: Ο Παναθηναϊκός επιστρέφει στο ΟΑΚΑ, που είναι η δύναμή του και θέλει τη νίκη. Ωστόσο αυτή δεν ήρθε και γνώρισε την ήττα από την Ούνικς.

Ο Μάριο Χεζόνια επιστρέφει για να παίξει μπροστά από τη Θύρα 13 και καρδιά του είναι μια άβυσσος.

Παναθηναϊκός- Ούνικς Καζάν LIVE

Ο Παναθηναϊκός από τα πρώτα λεπτά φαινόταν ότι είχε προσαρμοστεί στην άμυνα της Ούνικς. Ο Μάριο Χεζόνια επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και το κοινό διχάστηκε.

Άλλοι τον χειροκρότησαν και άλλοι τον αποδοκίμασαν. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 15-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες είχαν το ίδιο μομέντουμ και κανείς από τους δύο δεν κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ.

Ο Νεμάνια Νέντοβιτς στο τρίτο δεκάλεπτο επέστρεψε στο παρκέ και έδωσε λύσεις στον Παναθηναϊκό.

Το φινάλε του αγώνα ήταν δραματικό και η τελευταία κατοχή ήταν στα χέρια του Παναθηναϊκού. Ο Σαντ Ρος φοβήθηκε να πάρει το τελευταίο σουτ και ο Ιωάννης Παπαπέτρου υπό πίεση αστόχησε.