LIVEGAMES

ΠΑΟΚ – Κοπεγχάγη 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το σπουδαίο ματς ΠΑΟΚ - Κοπεγχάγη LIVE από την Τούμπα.
ΠΑΟΚ - Κοπεγχάγη LIVE

Ενημερωθείτε για το ΠΑΟΚΚοπεγχάγη LIVE από το Sportime. Η ομάδα του Λουτσέσκου παίζει τα ρέστα της για μία μεγάλη νίκη, που μόνο με θαύμα δε θα σημάνει και πρόκριση στους «16» του Conference League.

Οι «ασπρόμαυροι» μετά τη μεγάλη νίκη στο Parken θα ψάξουν άλλο ένα τρίποντο στην Τούμπα για να ξεφύγουν με τέσσερις βαθμούς από τον μεγάλο τους αντίπαλο για την πρώτη θέση του ομίλου.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Κρέσπο, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Σβαμπ, Κούρτιτς, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Α.Ζίβκοβιτς, Σβιντέρσκι.

Η ενδεκάδα για την Κοπεγχάγη: Γιόνσον, Άνκερσεν, Κοτσολάβα, Μπόιλεσεν, Κρίστιανσεν, Ντικς, Λεραγκέρ, Στέγκε, Μπιέλ, Μπέβινγκ, Βιντ.

Λίνκολν – Σλόβαν Μπρατισλάβας 1-4: Οι Σλοβάκοι «έπιασαν» τον ΠΑΟΚ και περιμένουν

ΠΑΟΚ – Κοπεγχάγη LIVE

1′ Ο αγώνας ξεκίνησε!

Πολύ όμορφη ποδοσφαιρική ατμόσφαιρα στην Τούμπα από τους χιλιάδες φίλους του ΠΑΟΚ και τους περίπου 200 Δανούς στη θύρα 8 του γηπέδου.

8′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! 1-0 με τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς! Πανέμορφη σέντρα του Μπίσεσβαρ για τον Σβιντέρσκι, ο Πολωνός στρώνει για τον Ζίβκοβιτς και ο Σέρβος ανοίγει το σκορ σε άδεια εστία.

13′ Απίθανη ευκαιρία για τους Δανούς, ο Περ Μπίελ σε κλασική θέση για γκολ απέναντι στον Πασχαλάκη μετά από λάθος του Κούρτιτς αστοχεί.

34′ ΓΚΟΛ για την Κοπεγχάγη! Μετά από εκπληκτική επιθετική ανάπτυξη ο Άνκερσεν νικά τον Πασχαλάκη από πλάγια θέση και ισοφαρίζει.

45′ Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ με κεφαλιά του Σβαμπ μετά από φάουλ του Μπίσεσβαρ.

Τέλος ημιχρόνου. ΠΑΟΚ – Κοπεγχάγη 1-1.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στην Τούμπα.

50′ ΓΚΟΛ για την Κοπεγχάγη! 1-2 με σκόρερ τον Περ Μπίελ που είναι ο τελικός αποδέκτης στην κόντρα επίθεση των φιλοξενούμενων, σουτάρει δυνατά και δίνει προβάδισμα στην ομάδα του.

57′ Απίθανη ευκαιρία με τον Σβιντέρσκι να μην πλασάρει σωστά εξ επαφής από τη μικρή περιοχή.

68′ Ο Μπίσεσβαρ βγαίνει απέναντι στον Γιόνσον αλλά πλασάρει άουτ.

73′ Τρίτη απίθανη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τους Ζίβκοβιτς, Άκπομ και Ελ Καντουρί να μην μπορούν να νικήσουν τον Γιόνσον από πολύ κοντά.

90+3′ Αποβάλλεται ο Μιχαηλίδης.

Τελικό σκορ. ΠΑΟΚ – Κοπεγχάγη 1-2.