LIVE

ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 2-2 ΤΕΛΙΚΟ

Ο ΟΦΗ υποδέχεται τον ΠΑΟΚ (21:30, Novasports 2) στο Γεντί Κουλέ, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των play offs της Super League. ΟΦΗ – ΠΑΟΚ LIVE: Ο ΟΦΗ θέλει να πάρει το πρώτο του τρίποντο στα playoffs, ενώ αντίθετα σημαντική είναι η νίκη για τον ΠΑΟΚ αφού δεν θέλει να χάσει έδαφος στο κυνήγι της...

Ο ΟΦΗ υποδέχεται τον ΠΑΟΚ (21:30, Novasports 2) στο Γεντί Κουλέ, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των play offs της Super League.

ΟΦΗ – ΠΑΟΚ LIVE: Ο ΟΦΗ θέλει να πάρει το πρώτο του τρίποντο στα playoffs, ενώ αντίθετα σημαντική είναι η νίκη για τον ΠΑΟΚ αφού δεν θέλει να χάσει έδαφος στο κυνήγι της 2ης θέσης που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League.

Στο μεταξύ τους ματς της Τούμπας, ο Δικέφαλος επικράτησε με ανατροπή με σκορ 3-1.

Ο Γιώργος Σίμος δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Σεμέντο, ενώ Τσιλιανίδης και Σόουζα μένουν εκτός.

Από την άλλη ο Αμπέλ Φερέιρα δεν θα έχει μαζί τους τον Αντρέ Βιεϊρίνια και Δημήτρη Πέλκα, όπως και τους Ζαμπά, Κρέσπο, Αουγκούστο και Μίσιτς.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με γκολ του Μπίσεσβαρ μετά από ασίστ του Λημνιού μόλις στο 5ο λεπτό, ενώ ο ΟΦΗ απάντησε στο 18΄ με όμορφο γκολ του Νέιρα που σούταρε έξω από την περιοχή.

Η ολική ανατροπή ήρθε στο 43ο λεπτό, μετά από εκπληκτική συνεργασία των παικτών των γηπεδούχων, ο Φιγκεϊρέδο έγινε τελικός αποδέκτης και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο ΠΑΟΚ ανέβασε στροφές στο 2ο ημίχρονο, πίεσε και ισοφάρισε με τον Μιχαηλίδη να πετυχαίνει ένα τρομερό γκολ από απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 76′.

Παρά τις αρκετές ευκαιρίες, κυρίως από τους φιλοξενούμενους, το 2-2 παρέμεινε μέχρι το τέλος με τις δύο ομάδες να μοιράζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 2-2 ΤΕΛΙΚΟ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.