ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Μαρτίνς: «Γκάζια» στο ημίχρονο με Βόλο

Έβαλε τις φωνές ο Πορτογάλος τεχνικός στο ημίχρονο του αγώνα πρωταθλήματος...

Αυτό το οποίο τονίζει από την προηγούμενη εβδομάδα συνεχώς ο Πέδρο Μαρτίνς, είναι οι παίκτες του να έχουν απόλυτη συγκέντρωση. Όχι μόνο για το ματς με τον Βόλο που έγινε το Σάββατο, αλλά και για τις αναμετρήσεις με Τότεναμ και Παναθηναϊκό.

Στο παιχνίδι με τον Βόλο ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο. Και κατάφερε μόλις στο 12′ να ανοίξει το σκορ με την κεφαλιά του Γκιλιέρμε, μετά από κόρνερ του Βαλμπουενά. Παρά το γεγονός ότι σκόραρε νωρίς η συνέχεια δεν ήταν η ανάλογη στο πρώτο ημίχρονο.

Ο ρυθμός των «ερυθρόλευκων» έπεσε και αυτό ήταν κάτι που δεν άρεσε καθόλου στον Πέδρο Μαρτίνς. Φάνηκε αυτό και στο ημίχρονο.

Όταν οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του αγώνα, ο Πορτογάλος κόουτς έβαλε «γκάζια» στους παίκτες του. Φώναξε αρκετά στους ποδοσφαιριστές του, καθώς τους είδε ότι χαλάρωσαν μετά το 1-0 και αυτό ήταν κάτι που δεν το ήθελε καθόλου.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Ολυμπιακός: Ο κόσμος περιμένει… Παναθηναϊκό!

Έτσι στο δεύτερο μέρος ακολούθησαν τις οδηγίες του οι «ερυθρόλευκοι» και ξέφυγε το σκορ πηγαίνοντας στο 5-0!

Δεν είχε να κάνει μόνο με το ματς απέναντι στον Βόλο, αλλά και για τα επόμενα παιχνίδια με Τότεναμ και Παναθηναϊκό. Τους θέλει στην… τσίτα του ποδοσφαιριστές του ο Μαρτίνς και είναι κάτι που τους το έχει τονίσει και στις προπονήσεις στο Ρέντη.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μαρτίνς: «Γκάζια» στο ημίχρονο με Βόλο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.