ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός – Πόρτο: Ένα ακόμη πέναλτι και 0-1 (vid)

Μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης Ολυμπακός - Πόρτο δόθηκε πέναλτι υπέρ των Πορτογάλων και έγινε το 0-1 στο Καραϊσκάκη...

Ολυμπιακός – Πόρτο: Από νωρίς ο Ολυμπιακός έμεινε πίσω στο σκορ στην αναμέτρηση με τους Πορτογάλους.

Ολυμπιακός – Πόρτο: Οι «ερυθρόλευκοι» βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο, καθώς μόλις στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης έγινε το 0-1 στο Καραϊσκάκη. Σκορ το οποίο φυσικά δεν ικανοποιεί καθόλου τους Πειραιώτες.

Μετά από μία φάση αρκετά περίεργη η Πόρτο κατάφερε να κερδίσει το πέναλτι.

Συγκεκριμένα, στο 8′ έγινε το κόρνερ από τον Οτάβιο, με τον Μαρτίνεζ να διεκδικεί την μπάλα μαζί με τον Χολέμπας. Στη συνέχεια η μπάλα κατέληξε στον Φελίπε Άντερσον, ο οποιος έκανε την κεφαλιά και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Χτύπησε μετά στη γραμμή της εστίας του Σα και ο Σεμέδο έδιωξε.

Αλλά το VAR μίλησε με τον διαιτητή του αγώνα, για να δει τη φάση για χέρι του Χολέμπας στην πρώτη φάση μετά το κόρνερ. Ο διαιτητής Φέλιξ Μπριχ είδε τη φάση στο VAR και υπέδειξε το πέναλτι για χέρι του Χολέμπας.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Οτάβιο, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έγινε το 0-1 στο Καραϊσκάκη στο 10ο λεπτό…

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – Πόρτο: Ένα ακόμη πέναλτι και 0-1 (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.