ΑΓΓΛΙΑ

Άστον Βίλα – Τότεναμ 0-2: «Μουδιασμένη» νίκη μετά το… στραπάτσο

Η Τότεναμ παραμένει «παγωμένη» από τον αποκλεισμό της από το Europa League και πλέον «τρέχει» για ένα Ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Σε τροχιά Ευρώπης παραμένει η Τότεναμ, έπειτα και τη νίκη της με 0-2 κόντρα στην Αστον Βίλα για την Premier League.

Μετά τον οδυνηρό αποκλεισμό από τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ στο Europa League οι «πετεινοί» στρέφουν το βλέμμα τους στις εγχώριες υποχρεώσεις.

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι με λίγες ευκαιρίες, το σκορ για την Τότεναμ άνοιξε ο Βινίσιους στο 29ο λεπτό, έπειτα από ασίστ του Μόουρα. Αυτή ήταν και η μοναδική αξιόλογη στιγμή του πρώτου μέρους, με τους γηπεδούχους να μην έχουν κανένα σουτ!

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με ευκαιρία του Κέιν για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του. Ότι δεν κατάφερε σε εκείνο το σημείο το έκανε στο 68ο λεπτό.

Από το σημείο του πέναλτι ο Άγγλος φορ έγραψε το τελικό 0-2, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 29ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (19/3)

Φούλαμ-Λιντς 1-2
(38’ Άντερσεν – 29’ Μπάμφορντ, 58’ Ραφίνια)

Σάββατο (20/3)

Τότεναμ-Σαουθάμπτον (αναβολή)

Μπράιτον-Νιούκαστλ 3-0
(45+3′ Τροσάρ, 51′ Γουέλμπεκ, 68′ Μοπέ)

Κυριακή (21/3)

Γουέστ Χαμ-Άρσεναλ 3-3
(15’ Λίνγκαρντ, 17’ Μπόουεν, 32’ Σούτσεκ – 38’ αυτ. Σούτσεκ, 61’ αυτ. Ντόουσον, 82’ Λακαζέτ)

Άστον Βίλα-Τότεναμ 0-2
(29′ Βινίσιους – 68′ πεν. Κέιν)

premier league vathmologia

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Aston Villa FC (@avfcofficial)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Άστον Βίλα – Τότεναμ 0-2: «Μουδιασμένη» νίκη μετά το… στραπάτσο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.