ΑΓΓΛΙΑ

Γιαννούλης: «Πακετάρει» για Premier League με Νόριτς!

Ο Δημήτρης Γιαννούλης ετοιμάζεται για τα «σαλόνια» της Αγγλίας, με τη Νόριτς να βρίσκεται μια «ανάσα» από την άνοδο.

Συντάκτης: Βασίλης Μπαντής Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο Δημήτρης Γιαννούλης αγωνίστηκε για ακόμα ένα παιχνίδι της Νόριτς βασικός κόντρα στη Ντέρμπι, στην εκτός έδρας νίκη με 0-1.

Ο Ντόουελ σημείωσε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 21ο λεπτό. Πλέον, η Νόριτς βρίσκεται δύο μόλις πόντους μακριά από την άνοδο στην Premier League. Θυμίζουμε πως απομένουν πέντε παιχνίδια για την ολοκλήρωση της φετινής ChampionShip.

Για την ιστορία του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Στο πρώτο ημίχρονο ήταν ανώτεροι, ενώ στο δεύτερο διασφάλισαν το υπέρ τους 0-1. Τελευταία ήττα της ομάδας του πρώην αριστερού μπακ του ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα καταγράφτηκε στις 5/2, κόντρα στη Σουόνσι, με 2-0.

Ο Δημήτρης Γιαννούλης αγωνίζεται ως δανεικός από τον ΠΑΟΚ στη Νόριτς  και υπάρχει συμφωνία για υποχρεωτική αγορά του παίκτη σε περίπτωση ανόδου στην Premier League.