ΑΓΓΛΙΑ

H Σίτι είχε… οδηγό τον Γκαμπριέλ Ζεσούς! (vids)

Ο Γκαμπριέλ Ζέσους το αναζητούσε εδώ και καιρό. Για την ακρίβεια, είχαν περάσει σχεδόν τέσσερις μήνες από την τελευταία φορά που είχε βρει δίχτυα σε αναμέτρηση της Premier League για την Μάντσεστερ Σίτι. Το έπραξε δις κόντρα στην Εβερτον (3-1), σκοράροντας στο 22’ και στο 50’ της αναμέτρησης, αφήνοντας ξωπίσω του 11 αγώνες, 487 λεπτά...

Ο Γκαμπριέλ Ζέσους το αναζητούσε εδώ και καιρό. Για την ακρίβεια, είχαν περάσει σχεδόν τέσσερις μήνες από την τελευταία φορά που είχε βρει δίχτυα σε αναμέτρηση της Premier League για την Μάντσεστερ Σίτι.

Το έπραξε δις κόντρα στην Εβερτον (3-1), σκοράροντας στο 22’ και στο 50’ της αναμέτρησης, αφήνοντας ξωπίσω του 11 αγώνες, 487 λεπτά και 18 σουτ δίχως να μπορεί να πανηγυρίσει.

Όταν η Εβερτον επιχείρησε να επιστρέψει στο παιχνίδι με το γκολ του Κάλβερτ – Λιούιν, ο Ραχίμ Στέρλινγκ αποκατέστησε την τάξη, πετυχαίνοντας το 10ο φετινό τέρμα του.

Η Σίτι επέστρεψε στην κορυφή της Premier League και περιμένει το αυριανό ντέρμπι ανάμεσα στη Λίβερπουλ και την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Premier League – 17η αγωνιστική

Σάββατο (15/12)

Μάντσεστερ Σίτι – Εβερτον 3-1 (22’, 50’ Γκαμπριέλ Ζεσούς, 69’ Στέρλινγκ /65’ Κάλβερτ – Λιούιν)