ΑΓΓΛΙΑ

Κώστας Τσιμίκας: Το φοβερό δοκάρι στον αγώνα της Λίβερπουλ κόντρα στην Πρέστον (vid)

Ο Κώστας Τσιμίκας ήταν εντυπωσιακός κόντρα στην Πρέστον, ενώ λίγο έλειψε να χριστεί σκόρερ αν η μπάλα δεν κατέληγε στο δοκάρι!

Κώστας Τσιμίκας: Η Λίβερπουλ προκρίθηκε στα προημιτελικά του League Cup Αγγλίας  μετά τη νίκη της στην έδρα της Πρέστον με 0-2 έχοντας εκ των πρωταγωνιστών της για ακόμη μια φορά, τον Κώστα Τσιμίκα.

Ο Έλληνας αριστερός οπισθοφύλακας αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης, με τον Γιούργκεν Κλοπ να φανερώνει για ακόμη μια φορά την εμπιστοσύνη προς το πρόσωπο του.

Μάλιστα, ο 25χρονος με την σειρά του φρόντισε να τον δικαιώσει όντας ένας από τους λόγους που η ομάδα του Μέρσεϊσαϊντ έφυγε από το Πρέστον με το διπλό πρόκρισης.

Πιο συγκεκριμένα, η φάση που στιγμάτισε την αναμέτρηση ήρθε στο 84ο λεπτό, όταν ο Κώστας Τσιμίκας έκανε τη σέντρα-σουτ από τα αριστερά, με την μπάλα να καταλήγει με εντυπωσιακό τρόπο στο οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Η φάση όμως δεν τελείωσε εκεί, καθώς στη συνέχεια ο Οριγκί σημείωσε ένα φανταστικό γκολ με το τακουνάκι, κάνοντας το 0-2 για την Λίβερπουλ, η οποία και αποθέωσε την συγκεκριμένη φάση μέσω των social media.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κώστας Τσιμίκας: Το φοβερό δοκάρι στον αγώνα της Λίβερπουλ κόντρα στην Πρέστον (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.