ΑΓΓΛΙΑ

Κύπελλο Αγγλίας: Η Μάντσεστερ Σίτι δεν έχει αντίπαλο!

Στο Κύπελλο Αγγλίας, η Μάντσεστερ Σίτι έκανε επίδειξη δύναμης κόντρα στην Μπέρνλι, την οποία και νίκησε με το ευρύ και εμφατικό 5-0!

Η Μάντσεστερ Σίτι δεν είχε κανένα πρόβλημα να σκορπίσει στους… πέντε ανέμους την Μπέρνλι για το Κύπελλο Αγγλίας, την οποία και νίκησε πολύ εύκολα με 5-0 και προκρίθηκε στον 5ο γύρο του θεσμού.

Η διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων είναι χαώδης και ειδικά αν η Μάντσεστερ Σίτι αποφασίσει να… ανοίξει τις μηχανές και να πατήσει το πόδι στο γκάζι, τότε δεν έχει αντίπαλο στην Αγγλία.

Ενδεικτικό της πληρότητας και του πλουραλισμού που διαθέτει η Σίτι είναι ότι κόντρα στη Μπέρνλι είχε πέντε διαφορετικούς σκόρερ.

Ο Ζέζους έκανε το 1-0 στο 23’, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι «πολίτες» έκαναν το 2-0 με τον Μπερνάντο Σίλβα στο 52’, το 3-0 με τον Ντε Μπρόινε στο 61’, το 4-0 έγινε με αυτογκόλ του Λονγκ στο 73’ και το τελικό 5-0 έκανε ο Αγκουέρο με πέναλτι στο 85’.

Σάλα: Ο Καντέ πληρώνει για να συνεχίσουν οι έρευνες!

Γκουαρντιόλα: «Δεν μπορούμε απέναντι σε Μπάρτσα, Ρεάλ»

Τρένο η Γιουνάιτεντ, πέρασε από το Λονδίνο

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κύπελλο Αγγλίας: Η Μάντσεστερ Σίτι δεν έχει αντίπαλο!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.