ΑΓΓΛΙΑ

Σαουθάμπτον – Έβερτον 2-0: Απότομη «προσγείωση» για τα «Ζαχαρωτά»

Η Έβερτον, έχοντας στην βασική της ενδεκάδα τον Χάμες Ροντρίγκεζ, ηττήθηκε εκτός έδρας από την Σαουθάμπτον , με σκορ 2-0. Την πρώτη της ήττα στη φετινή Premier League γνώρισαν τα «Ζαχαρωτά» από την Σαουθάπτον, που «καθάρισε» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο. Ειδικότερα, ο Γουόρντ-Πράουζ με όμορφο σουτ άνοιξε το σκορ στο 27′ ενώ ο...

Η Έβερτον, έχοντας στην βασική της ενδεκάδα τον Χάμες Ροντρίγκεζ, ηττήθηκε εκτός έδρας από την Σαουθάμπτον , με σκορ 2-0.

Την πρώτη της ήττα στη φετινή Premier League γνώρισαν τα «Ζαχαρωτά» από την Σαουθάπτον, που «καθάρισε» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο.

Ειδικότερα, ο Γουόρντ-Πράουζ με όμορφο σουτ άνοιξε το σκορ στο 27′ ενώ ο Άνταμς στο 35′ διπλασίασε με πλασέ τα τέρματα των γηπεδούχων.

Διαφορετική εξέλιξη θα μπορούσε να είχε το παιχνίδι, αν η προσπάθεια του παίκτη της Έβερον, Σίγκουρντσον, στην αρχή του παιχνιδιού, κατέληξε στα δίχτυα.