«Αγγλικό» σκορ στη Ριζούπολη

Ο Απόλλων Σμύρνης επιβλήθηκε 4-3 του Πανιωνίου, τραυματίστηκε ο Γκιοατά

Ούτε ένα ούτε δύο, αλλά επτά γκολ σημειώθηκαν στο «Γ. Καμάρας» της Ριζούπολης το απόγευμα της Παρασκευής (23/3).

Ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε 4-3 του Πανιωνίου, σε μία φιλική αναμέτρηση με ανατροπές και συγκινήσεις.

Μόλις στο 1ο λεπτό ο Βουκελάτος γύρισε και ο Σαββίδης άνοιξε το σκορ με πλασέ, προτού ο Στόουκς απαντήσει με ωραίο σουτ, έπειτα από αντεπίθεση στο 10’.

Το φιλικό ματς είχε μία δυσάρεστη στιγμή, αφού στο 26’, στην προσπάθειά του να σκοράρει με προβολή, ο Γκιοατά χτύπησε και αντικαταστάθηκε από τον Νόβακ.

Ο Απόλλων ανέτρεψε τα δεδομένα με πέναλτι του Στόουκς στο 35’ και στο 52’ ο Σιατραβάνης διεύρυνε το προβάδισμα με σουτ εντός περιοχής.

Ο Πανιώνιος δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, καθώς στο 58’ ο Μασούρας μείωσε με ωραίο σουτ εντός περιοχής και στο 63’ ο Σπιριντόνοβιτς ισοφάρισε με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Τελικά η μπίλια της ρουλέτας κάθισε στο… κυανόλευκο, δεδομένου ότι ο Σπιριντόνοβιτς έχασε τετ α τετ στο 77’ και ένα λεπτό αργότερα, ο Ανιέτε διαμόρφωσε το τελικό 4-3 με πλασέ σε δεύτερο χρόνο.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Παράσχος): Χουάντερσον, Στάθης, Κούρος, Κύργιας, Ζησόπουλος, Μενδρινός, Κονέ, Σουάρες, Αλμπάνης, Στόουκς, Ελμπάζ.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Τσόβιτς, Κοντοές, Τσουκαλάς, Μάατσεν, Σιατραβάνης, Ανιέτε, Καστιγέχος, Παπάζογλου, Καλλέργης (85’ Κατσάρας), Μπαρτολίνι, Ντεβέσα.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Μπαντής, Παπαγεωργίου, Γκιοατά (31′ Νόβακ), Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς (59′ Οικονομίδης), Κόρμπος (46′ Μακρυλλος), Σιώπης (46′ Πινιώτης), Σαββίδης, Σπιριντόνοβιτς, Βουκελάτος, Μασούρας (59′ Ντουρμισάι).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο ««Αγγλικό» σκορ στη Ριζούπολη», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.