Απίστευτη νίκη της Ελλάδας, 4-3 την Αγγλία στις καθυστερήσεις!

Η Ελλάδα στον ημιτελικό της Κυριακής (14:00), θα αντιμετωπίσει τον νικητή του Ρωσία – Ουγγαρία

Η Ελλάδα κάνει πράματα και θάματα στο Socca World Cup 2019 που διεξάγεται στο Ρέθυμνο.

Η εθνική μας ομάδα νίκησε την Αγγλία με 4-3, πραγματοποίησε μία ακόμα επική εμφάνιση και με γκολ του Θανασάι στις καθυστερήσεις πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του θεσμού.

Η Αγγλία άνοιξε το σκορ με τον ΜακΝτόναλντ μόλις στο 1′, με την Ελλάδα να ισοφαρίζει με την έναρξη της επανάληψης με τον Στάμο.

Ο Σάμουελς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του κι έδωσε το προβάδισμα στην Εθνική μας ομάδα και στο 28′ έγινε 3-1 με τον Παυλόπουλο.

Οι Άγγλοι μείωσαν στο 29′ με τον Τσανγκ και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 3-3 με τον Στέρλινγκ.

Λίγο πριν το ματς οδηγηθεί στην παράταση, ο Θανασάι με ένα πολύ ωραίο σουτ έκανε το 4-3 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε την πρόκριση!

Η Ελλάδα στον ημιτελικό της Κυριακής (14:00) του Socca World Cup 2019, θα αντιμετωπίσει τον νικητή του Ρωσία – Ουγγαρία.

Κάνε follow στο Sportime

Κάνε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Ακολούθησε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Απίστευτη νίκη της Ελλάδας, 4-3 την Αγγλία στις καθυστερήσεις!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.