Άρης – Ατρόμητος: Δύο γκολ με το «καλημέρα», γιατί ακυρώθηκε το ένα – Πέτυχε και τρίτο (vids)

Ο Άρης μπήκε φουριόζος στο ματς με τον Ατρόμητο, έχοντας ένα δοκάρι και δύο γκολ στα πρώτα 11 λεπτά, εκ των οποίων το ένα ακυρώθηκε.

Άρης – Ατρόμητος: Πολύ δυνατά μπήκε στο ματς της 24ης αγωνιστικής της Super League, καταφέρνοντας να βρει δίχτυα με τους Νταρίντα και Ματέο Γκαρσία στα πρώτα 11 λεπτά, αλλά και να έχει ένα δοκάρι με τον Λουίς Πάλμα.

Το 1-0 έγινε μόλις στο 8′ όταν μετά από όμορφη ενέργεια του Πάλμα, η μπάλα κατέληξε στον Τσέχο μέσο, ο οποίος με μονοκόμματο σουτ νίκησε τον Γιαννιώτη για να ανοίξει το σκορ!

Τρία λεπτά αργότερα (11′) η ομάδα του Τόλη Τερζή βρήκε και πάλι δίχτυα όταν ο Ματέο Γκαρσία εκμεταλλεύθηκε ανισορροπία στην άμυνα του Ατρομήτου και με συρτό σουτ βρήκε δίχτυα παρά την προσπάθεια του τερματοφύλακα Γιαννιώτη.

Τελικά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ, γιατί το Var θεώρησε πως ο Λούκας Ρουπ, που ήταν εκτεθειμένος, επηρέασε τη φάση. Οπως φαίνεται στο ριπλέι, μετά από σέντρα του Νταρίντα και κεφαλιά του Καμαρά η μπάλα κατευθύνεται προς τον Γερμανό, αλλά χτυπάει στο σώμα του Κεσχρίντα που είναι ακριβώς μπροστά του.

ALERT! ΗΡΘΕ ΝΕΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΔΩΡΑ!

Να σημειώσουμε ότι νωρίτερα στην ίδια φάση,  ο Πάλμα έστειλε την μπάλα στο δοκάρι με σουτ.

Τελικά ο Ματέο Γκαρσία κατάφερε να πετύχει γκολ που μέτρησε και συγκεκριμένα στο 27′ . Μετά από έξοχη ενέργεια του Ρουπ και σουτ του Νταρίντα που σούταρε, η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι του Γιαννιώτη και στην επαναφορά ο Αργεντινός την έστειλε στα δίχτυα για το 2-0!

Δείτε εδώ το 1-0 του Άρη από τον Νταρίντα

Δείτε εδώ το γκολ του Ματέο Γκαρσία που ακυρώθηκε

Δείτε εδώ το 2-0 του Άρη από τον Ματέο Γκαρσία

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Άρης – Ατρόμητος: Δύο γκολ με το «καλημέρα», γιατί ακυρώθηκε το ένα – Πέτυχε και τρίτο (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.