ΑΡΗΣ

Άρης: Δεν ξεχνιέται το χτύπημα της… κόμπρας!(video)

Σαν σήμερα (26/4) το 2009 ο Άρης έκανε μία πολύ μεγάλη ανατροπή, κόντρα στον Πανθρακικό, η οποία όμως δεν ήταν αρκετή για να πανηγυρίσει την έξοδό του στην Ευρώπη. Η Superleague θυμήθηκε το… χτύπημα του Χαβιέ Κάμπορα στο τέλος του αγώνα με τον Πανθρακικό, όταν ο Αργεντινός με δύο γκολ στο 89′ και τις καθυστερήσεις...

Σαν σήμερα (26/4) το 2009 ο Άρης έκανε μία πολύ μεγάλη ανατροπή, κόντρα στον Πανθρακικό, η οποία όμως δεν ήταν αρκετή για να πανηγυρίσει την έξοδό του στην Ευρώπη.

Η Superleague θυμήθηκε το… χτύπημα του Χαβιέ Κάμπορα στο τέλος του αγώνα με τον Πανθρακικό, όταν ο Αργεντινός με δύο γκολ στο 89′ και τις καθυστερήσεις ολοκλήρωσε την ανατροπή του 0-2 σε 3-2. Όμως η Λάρισα κέρδισε στη Λιβαδειά και πήρε το ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Η διοργανώτρια αρχή αναφέρει:

“Μια θέση για τα πλέι οφ εκκρεμεί στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, ανάμεσα στην ΑΕΛ, που είναι δύο βαθμούς μπροστά, και τον Άρη. Η ΑΕΛ προηγείται πολύ νωρίς στη Λιβαδειά, ενώ ο Άρης βρίσκεται να χάνει στην έδρα του από τον Πανθρακικό με 2-0 στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο καταφέρνει να ανατρέψει το σκορ σε 3-2 (63’ σουτ Πρίττας, 89’ σουτ, 90’ σουτ Κάμπορα – 29’ σουτ Πόνσε, 44’ σουτ Γήττας), αλλά το σκορ στη Λιβαδειά δεν αλλάζει, μένει το 0-1 (12’ κεφαλιά Μετίν) και η ΑΕΛ εξασφαλίζει τη μοναδική της συμμετοχή στη φάση των πλέι οφ”.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Άρης: Δεν ξεχνιέται το χτύπημα της… κόμπρας!(video)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.