ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Κάναντι: «Δεν είμαστε ευχαριστημένοι. Πάμε για την 4η θέση»

Η συνέντευξη Τύπου του Αυστριακού τεχνικού...

Ο προπονητής του Ατρόμητου, Νταμίρ Κάναντι, στη συνέντευξη Τύπου του αγώνα με τον Ολυμπιακό τόνισε ότι δεν έμεινε ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα στο Καραϊσκάκη, καθώς με τις ευκαιρίες που είχε η ομάδα του μπορούσε να είχε πάρει κάτι καλύτερο.

Αναλυτικά η συνέντευξη Τύπου του Αυστριακού τεχνικού:

«Δεν είμαστε ευχαριστημένοι από το αποτέλεσμα, στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν ανταγωνιστικοί απέναντι στον Ολυμπιακό. Γνωρίζαμε ότι στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός θα ρίσκαρε αρκετά και είδαμε τις δύο γρήγορες αλλαγές και ξέραμε ότι θα τα έδινε όλα για να αλλάξει το ματς. Είχαμε προβλήματα στα πρώτα λεπτά μέχρι και την αλλαγή του Καρασαλίδη. Στο 1-1 είχαμε μία αντεπίθεση και μία σημαντική ευκαιρία με τον Ρισβάνη για να κάνουμε εμείς το δεύτερο γκολ, δεν το κάναμε και το κατάφερε ο Ολυμπιακός.

Είχαμε πει ότι θέλουμε να παίξουμε όπως στο πρώτο ημίχρονο αλλά ο Ολυμπιακός έκανε κάτι καλύτερο απ’ ότι στο πρώτο. Βρήκε ρυθμό, γύρισε την μπάλα. Εμείς βρήκαμε καλύτερο ρυθμό με την είσοδο του Καρασαλίδη. Αλλά η ουσία είναι ότι εμείς στο πρώτο ημίχρονο που είχαμε 2-3 καλές περιπτώσεις δεν μπορέσαμε να βάλουμε ένα δεύτερο γκολ.

Θα είναι συναρπαστική αναμέτρηση με τον Άρη. Έχουμε παιχνίδια στην έδρα μας και πρέπει να πάρουμε βαθμούς στο γήπεδο. Θέλουμε την 4η θέση και θα τα δώσουμε όλα για να την κρατήσουμε».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κάναντι: «Δεν είμαστε ευχαριστημένοι. Πάμε για την 4η θέση»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.