Διαιτησία: Ο Aστέρας σκόραρε πριν ο Παναθηναϊκός κάνει το 1-3, αλλά ο Ευαγγέλου το ακύρωσε!

Ο Αστέρας Tρίπολης βρήκε δεύτερο γκολ κόντρα στον Παναθηναϊκό αλλά δεν το μέτρησε ο διαιτητής Ευαγγέλου!

Διαιτησία: Ο Αστέρας Τρίπολης έχει ανεβάσει ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο, βρίσκει δίχτυα για την (προσωρινή) ισοφάριση απέναντι στον Παναθηναϊκό, αλλά ο Ευαγγέλου δεν έδειξε σέντρα.
Συντάκτης: Νίκος Μαρκάτος Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Πίεσε για να ισοφάρισει τον Παναθηναϊκό ο Αστέρας Τρίπολης στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, βρήκε το γκολ στο 69′ με τον Καλτσά, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε από τον διαιτητή Ευαγγέλου.

Μετά το σουτ του Μπαρτόλο, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Καλτσά και εν συνεχεία ο ποδοσφαιριστής του Αστέρα σούταρε και την έστειλε στα δίχτυα.

Ούτε με πρόθεση παίζει τη μπάλα με το χέρι, ούτε σε μη φυσική θέση βρίσκεται, αλλά σωστά δεν το μέτρησε ο διαιτητής της αναμέτρησης, Ευαγγέλου.

Ο κανονισμός σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ξεκάθαρος!

Πρόκειται για παράπτωμα εάν ο παίκτης:

• σημειώνει τέρμα στην αντίπαλη εστία:

➢ απευθείας από το χέρι/βραχίονά του, ακόμη και αν ήταν τυχαία, συμπεριλαμβανομένου του τερματοφύλακα.