Ελλάδα – Γαλλία: Οι Γάλλοι «κρύβουν» τα μπάλα για το 0-1 – Το δοκάρι του Γκριζμάν (vid)

Δείτε το γκολ του Κόλο Μουάνι στο Ελλάδα - Γαλλία για το 0-1, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Δείτε το γκολ του Κόλο Μουάνι στ 42ο λεπτό του αγώνα Ελλάδα - Γαλλία για το 0-1, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου στην ΟΠΑΠ Arena.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ελλάδα – Γαλλία: Με 1-0 χάνει η Εθνική μας ομάδα από τους «πετεινούς» στο ημίχρονο της αναμέτρησης στην ΟΠΑΠ Arena για την 8η αγωνιστική του Β’ ομίλου των προκριματικών του Euro 2024.

Η ομάδα του Ντιντιέ Ντεσάν άνοιξε το σκορ στο 42ο λεπτό μετά από εξαιρετική πάσα του Ζιρού, στον Κόλο Μουανί και εκείνον να νικάει την ελληνική άμυνα, αλλά και τον τερματοφύλακα Βλαχοδήμο με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ για το 0-1.

Νωρίτερα οι Γάλλοι είχαν δοκάρι με τον Γκριζμάν που βγήκε στην πλάτη της ελληνικής άμυνας, ενώ ο Βλαχοδήμος είχε μια εξαιρετική απόκρουση σε σουτ του ίδιου παίκτη.