ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Μπακασέτας: Η γκολάρα και ο τραυματισμός (vid)

Ο Τάσος Μπακασέτας έβαλε ένα τρομερό γκολ κόντρα στην Αλάνιασπορ, αλλά τραυματίστηκε στη συνέχεια.

Ανησυχία στις τάξεις της Εθνικής Ελλάδας, αφού ο Τάσος Μπακασέτας τραυματίστηκε στο παιχνίδι της Τραμπζονσπόρ με την Αλάνιασπορ.

Ο Έλληνας διεθνής μεσοεπιθετικός με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου χτύπησε και αντικαταστάθηκε. Συναγερμός φυσικά για τη «γαλανόλευκη», αφού ο Μπακασέτας είναι βασικό και αναντικατάστατο μέλος της Εθνικής.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα αντιμετωπίζει κατά σειρά Ιρλανδία (16/6) και Γαλλία (19/06) για τα προκριματικά του Euro 2024 και εφόσον ο «Μπάκα» δεν είναι διαθέσιμος, θα αλλάξουν κατά πολύ τα πλάνα του Γκουστάβο Πογέτ.

Στο πρώτο ημίχρονο, πάντως, ο Μπακασέτας είχε καταφέρει να σκοράρει κόντρα στην πρώην ομάδα του και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο. Ήταν το δεύτερο σερί ματς αυτό στο οποίο βρίσκει δίχτυα.

Με το σκορ στο 2-1 πήρε την μπάλα εκτός περιοχής, έπιασε μία βολίδα με το δεξί (!) και την έστειλε στο παραθυράκι του αντίπαλου τερματοφύλακα. Στο πόδι σηκώθηκε ο κόσμος στο γήπεδο για να τον χειροκροτήσει.

Αυτό ήταν το όγδοο φετινό γκολ για τον 30χρονο στη Super Lig, ο οποίος είχε και πέντε ασίστ. Συνολικά τη φετινή σεζόν έχει παίξει σε 41 ματς σε όλες τις διοργανώσεις στην Τραμπζονσπόρ σκοράροντας 13 τέρματα και δίνοντας 11 ασίστ. Εξαιρετικά νούμερα τα συγκεκριμένα που «φωνάζουν» ότι ήρθε η στιγμή για μεταγραφή, κάτι που επιθυμεί και ο ίδιος ο αρχηγός της Εθνικής.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπακασέτας: Η γκολάρα και ο τραυματισμός (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.