ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Φενερμπαχτσέ: Γκολ ο Πέλκας στο ντεμπούτο του! (vid)

Στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Φενερμπαχτσέ ο Δημήτρης Πέλκας βρήκε δίχτυα στην εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στην Γκέζτεπε. Ο Πέλκας ξεκίνησε στη βασική ενδεκάδα της Φενέρ στο δεξί άκρο της επίθεσης και χρειάστηκε 51΄ λεπτά για να πετύχει το πρώτο του γκολ στην Τουρκία και να διαμορφώσει το 3-1 υπέρ της ομάδας του....

Πέλκας
Πέλκας
Συντάκτης: Μαρία Καλτσίδη Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Φενερμπαχτσέ ο Δημήτρης Πέλκας βρήκε δίχτυα στην εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στην Γκέζτεπε.

Ο Πέλκας ξεκίνησε στη βασική ενδεκάδα της Φενέρ στο δεξί άκρο της επίθεσης και χρειάστηκε 51΄ λεπτά για να πετύχει το πρώτο του γκολ στην Τουρκία και να διαμορφώσει το 3-1 υπέρ της ομάδας του.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ LIVE

Ο Έλληνας άσος εκμεταλλεύτηκε την σέντρα από τα δεξιά, πάτησε περιοχή και με κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ.