ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Εθνική Νέων: Νίκη με 5-3 επί της Ρουμανίας και πρόκριση στην Elite round

Οι Νέοι του Γιάννη Γκούμα συνέτριψαν τη Ρουμανία και βρίσκονται με το ένα βήμα στα τελικά του EURO19

Η Εθνική Nέων δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα απέναντι στην Ρουμανία την οποία νίκησε εύκολα με 5-3 και βρίσκεται πλέον στην Εlite Round του Euro U19.

Η ομάδα του Γιάννη Γκούμα κατάφερε να προηγηθεί στο 20′ με τον Ιωαννίδη, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι απάντησαν ένα λεπτό μετά με τον Σέφερ.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πήρε ξανά το προβάδισμα στο 34′, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσαούση.

Και στις αρχές του δευτέρου μέρους ο Ιωαννίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1. Ο Μπότος στο 74′ πέτυχε το τέταρτο γκολ της ομάδας μας.

Η Ρουμανία με τον Πετρίλα μείωσε στο 78′, ωστόσο ο Εμμανουηλίδης διαμόρφωσε το 5-2 στο 84′.

Με τους Ρουμάνους απλά να μειώνουν στις καθυστερήσεις με τον Σέφερ για το τελικό 5-3.

ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΩΝ (Γιάννης Γκούμας): Νικοπολίδης, Λυρατζής (87′ Βιταλιώτης), Τσαούσης (68′ Λιάβας), Μιχαηλίδης, Νεοφυτίδης, Μελιόπουλος, Ιωαννίδης, Μπότος (87′ Κουτσουπιάς), Δούμτσης (60′ Γαϊτανίδης), Διαμαντής, Εμμανουηλίδης.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ: Κριστέα (95′ Ρους), Ρους, Σερμπάν (51′ Ίσπας), Λέκα, Τσίριακ (51′ Τόμα), Στόικα (67′ Νίτου), Σέφερ, Μιχάλια, Σέρμπαν, Μπάικου (52′ Πετρίγια), Μανολάσε.

Αλλαγή δεδομένων στην υπόθεση Σκίμπε

Νικοπολίδης: «Άδικη ήττα, όμως ελπίζουμε»

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Εθνική Νέων: Νίκη με 5-3 επί της Ρουμανίας και πρόκριση στην Elite round», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.