ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Socca World Cup: Ισοπαλία για την Ελλάδα – Με Λετονία για την πρόκριση (vid)

Η εθνική μας ομάδα αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Αίγυπτο

Στο Socca World Cup 2019 που διεξάγεται στο Ρέθυμνο, η Ελλάδα αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Αίγυπτο.

Η Εθνική μας ομάδα, αν και προηγήθηκε 2-0 δεν κατάφερε να κρατήσει τη νίκη μέχρι το φινάλε και αρκέστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας.

Οι Έλληνες του Αντρέα Ντρένοβα με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Χίσο, προηγήθηκαν στο 23ο λεπτό, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδς ένα λεπτό αργότερα.

Ωστόσο, η Αίγυπτος είχε τον τελευταίο λόγο με τον Μοχάμεντ να πετυχαίνει δύο γκολ. Το πρώτο στο 35ο λεπτό και το δεύτερο στο 38ο λεπτό για το τελικό 2-2.

Η πρόκριση του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος θα κριθεί στο παιχνίδι κόντρα στη Λετονία την Πέμπτη.

Socca World Cup: Δείτε ΕΔΩ τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις της αναμέτρησης

View this post on Instagram

❤️Love is in the air here at the 2019 Socca World Cup ❤️ #socca #creteregion #incredible_crete #spirit 🎥: @coeyfilms

A post shared by International Socca Federation (@internationalsoccafed) on

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Socca World Cup: Ισοπαλία για την Ελλάδα – Με Λετονία για την πρόκριση (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.