ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Βέλγιο – Ελλάδα 1-1: Ο «αφύλακτος» Τζαβέλλας ισοφαρίζει (vid)

Το Βέλγιο προηγήθηκε στο πρώτο μέρος του αγώνα κόντρα στην Ελλάδα με τον Αζάρ, όμως ο Τζαβέλλας ισοφάρισε στο δεύτερο με κοντινό σουτ.

Η Εθνική Ελλάδας βρήκε την «απάντηση» στο γκολ του Αζάρ. Ο Γιώργος Τζαβέλλας ήταν ο σκόρερ του δεύτερου γκολ της αναμέτρησης.

Ο Αζάρ κράτησε ωραία την μπάλα και πήρε μέτρα στο γήπεδο. Συνεργάστηκε αποτελεσματικά με τον Καράσκο, με τον άσο της Ντόρτμουντ να ανοίγει το σκορ στη φιλική αναμέτρηση, στο 20ο λεπτό.

Η Εθνική μας ομάδα βρήκε τον τρόπο για να σκοράρει. Ο Μασούρας από στατική φάση έστειλε τη μπάλα στο κεφάλι του Κυριάκου Παπαδόπουλου. Ο έμπειρος αμυντικός δεν κατάφερε να σκοράρει, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι.

Όμως, στην επαναφορά ο «αφύλακτος» Τζαβέλλας που είχε ανέβει και αυτός για τη φάση ισοφάρισε από κοντά σε 1-1, στο 66ο λεπτό της φιλικής αναμέτρησης.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ:

Μπαρτσελονέτα – Ολυμπιακός 22-9: Εκτός ημιτελικών και αποκλεισμός για τους «ερυθρόλευκους»

Λαμία: Μαθητής «μπούκαρε» στο σχολείο με…μηχανάκι! (vid)

Άγριες Μέλισσες spoiler: Τι θα δούμε στην 3η σεζόν

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βέλγιο – Ελλάδα 1-1: Ο «αφύλακτος» Τζαβέλλας ισοφαρίζει (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.