EUROPA LEAGUE

Ολυμπιακός – Γουλβς: Κόντρα στον Μπουχαλάκη και 1-1 (vid)

Άτυχοι οι «ερυθρόλευκοι»...

Ολυμπιακός – Γουλβς: Αρκετά άτυχος στάθηκε ο Ολυμπιακός λίγα λεπτά μετά το γκολ με το οποίο προηγήθηκε των Άγγλων στο Καραϊσκάκη.

Συγκεκριμένα, οι «ερυθρόλευκοι» στο 54′ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στην αναμέτρηση.

Η Γουλβς στη συνέχεια πίεσε ακόμη περισσότερο για να εκμεταλλευτεί και το αριθμητικό της πλεονέκτημα.

Και 13 λεπτά μετά το 1-0 κατάφερε η Γουλβς να ισοφαρίσει. Συγκεκριμένα, στο 67′ της χαμογέλασε η τύχη και έκανε το 1-1.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Ολυμπιακός – Γουλβς: Η γκολάρα των «ερυθρόλευκων» (vid)

Λέμε πως της χαμόγελασε η τύχη γιατί το γκολ μπήκε με κόντρα.

Ο Ζότα έστρωσε από εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή στον Νέτο. Ο οποίος έκανε το μακρινό σουτ και η μπάλα φαινόταν ότι θα πήγαινε εύκολα στην αγκαλιά του Σα.

Όμως κόντραρε στη συνέχεια πάνω στον Μπουχαλάκη και άλλαξε πορεία, με αποτέλεσμα να καταλήξει στα δίχτυα του Ολυμπιακού για το 1-1.

Δείτε το γκολ με το οποίο ισοφάρισε στο Καραϊσκάκη η Γουλβς…

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – Γουλβς: Κόντρα στον Μπουχαλάκη και 1-1 (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.