ΓΑΛΛΙΑ

Μονακό: Αποκλεισμός-σοκ από τη Μετς (vid)

H ομάδα της Β’ Γαλλίας επικράτησε 3-1 στο «Λουί Ντε»

Η Μετς σόκαρε τη Μονακό στο «Λουί Ντε», καθώς τη νίκησε 3-1 και προκρίθηκε στη φάση των «16» του Coupe de France.

Ο Γκοτιέ Χεΐν άνοιξε το σκορ στο 32’ για λογαριασμό των φιλοξενούμενων, ενώ ο Ρανταμέλ Φαλκάο ισοφάρισε στο 40ό λεπτό.

Το β’ ημίχρονο, πάντως, ανήκε στη Μετς, καθώς ο Μαρβέν Γκακπά βρήκε δίχτυα στο 62’ και ο Ιμπραιμά Νιανέ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 74’.

ΜΟΝΑΚΟ: Σούμπασιτς, Γκλικ, Σιντιμπέ, Χένριχς, Ζέμερσον (70’ Φάμπρεγας), Μπαντιασίλ, Ρόνι Λόπες, Γκολόβιν (64’ Σιλά), Τίλεμανς, Μπαλό, Φαλκάο.

ΜΕΤΣ: Ντελεκρουά, Σούνζου, Γιανς, Μπαλίου, Ανγκμπάν (84’ Ριβιερέζ), Γκακπά (75’ Κοάντ), Μαϊγκά, Χεΐν, Τζάλοου (78’ Μπουλαγιά), Φοφανά, Νιανέ.

Γαλλία: Σημαντικές νίκες για Μαρσέιγ, Μπορντό

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μονακό: Αποκλεισμός-σοκ από τη Μετς (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.