ΓΑΛΛΙΑ

Ναντ – Τουλούζ 0-1: Σώθηκε χάρη στα εκτός έδρας γκολ

Η Ναντ μπορεί να ηττήθηκε αλλά τελικά κατάφερε να παραμείνει στην κατηγορία με τη ψυχή στο...στόμα! Η Τουλούζ επικράτησε με 0-1, αλλά δεν ήταν αρκετό για να μείνει στην ligue 1 της Γαλλίας.

Η Ναντ μπορεί να ηττήθηκε αλλά τελικά κατάφερε να παραμείνει στην κατηγορία με τη ψυχή στο…στόμα! Η Τουλούζ επικράτησε με 0-1, αλλά δεν ήταν αρκετό για να μείνει στην ligue 1 της Γαλλίας.

Η Ναντ τα κατάφερε και τελικά έμεινε στην Ligue 1, αλλά αντιμετώπισε μεγάλες δυσκολίες. Η Τουλούζ πήρε τη νίκη με 0-1 χάρη σε γκολ του Μπαγιό, όμως δεν ήταν αρκετό για να σώσει την κατηγορία. Το 2-1 του πρώτου αγώνα χάρισε στην Ναντ την παραμονή της.

Η Τουλούζ ήταν ανώτερη και έπαιξε καλύτερο ποδόσφαιρο. Ο Μπαγιό σημείωσε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 62ο λεπτό της συνάντησης, με κεφαλιά. Οι φιλοξενούμενοι έψαξαν το δεύτερο γκολ, αλλά δεν το βρήκαν, παρότι είχαν τις φάσεις.

Μάλιστα, στο 87ο λεπτό ο Ενγκουμού της Τουλούζ αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες. Έτσι, στο φινάλε και με παίκτη παραπάνω, η Ναντ κράτησε μπάλα, έχασε το ματς αλλά κράτησε το εισιτήριο για την Ligue 1 της επόμενης περιόδου.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ:

Το MasterChef γίνεται… Survivor! Τεράστιο ποσό προσφέρει ο Ατζούν στους 3 κριτές!

Survivor spoiler διαρροή 30/5: ΟΡΙΣΤΙΚΟ! Live μετάδοση! Αυτοί κερδίζουν το αγώνισμα επάθλου!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ναντ – Τουλούζ 0-1: Σώθηκε χάρη στα εκτός έδρας γκολ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.