ΓΑΛΛΙΑ

Παρί Σεν Ζερμέν – Μετς 1-0: Την… γλίτωσε την τελευταία στιγμή ο Ντράξλερ! (vid)

Την… γλίτωσε την τελευταία κυριολεκτικά στιγμή η Παρί Σεν Ζερμέν, η οποία επικράτησε με 1-0 της Μετς στο 90+3′ με γκολ του Ντράξλερ και τελειώνοντας το ματς με 9 παίκτες. Αντιμέτωπη με την τρίτη της σερί γκέλα βρέθηκε η Παρί Σεν Ζερμέν, με τον Ντράξλερ ωστόσο να την σώζει στο 93ο λεπτό, σκοράροντας κόντρα στη...

Την… γλίτωσε την τελευταία κυριολεκτικά στιγμή η Παρί Σεν Ζερμέν, η οποία επικράτησε με 1-0 της Μετς στο 90+3′ με γκολ του Ντράξλερ και τελειώνοντας το ματς με 9 παίκτες.

Αντιμέτωπη με την τρίτη της σερί γκέλα βρέθηκε η Παρί Σεν Ζερμέν, με τον Ντράξλερ ωστόσο να την σώζει στο 93ο λεπτό, σκοράροντας κόντρα στη Μετς.

Η ομάδα του Τόμας Τούχελ δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο στο πρωτάθλημα, αφού μετρούσε δύο ήττες, από Λανς (1-0) και Μαρσέιγ (0-1) αντίστοιχα.

Η απώλεια βαθμών λίγο έλειψε να έρθει και στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Μετς, αφού παρά τις αρκετές ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα.

Ότι δεν έγινε στα 90 λεπτά της κανονικής διάρκειας του αγώνα, το κατάφερε ο Ντράξλερ, ο οποίος μετά από ασταθή απόκρουση του πορτιέρο της Μετς, έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων και έδωσε στην ομάδα του το παρθενικό της τρίποντο για τη φετινή σεζόν.