ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Άουγκσμπουργκ – Γκλάντμπαχ 3-1: Νίκη… σωτηρίας (vid)

Η Άουγκσμπουργκ πήρε σημαντική νίκη με 3-1 κόντρα στη Γκλάντμπαχ και βρίσκεται πλέον σε απόσταση ασφαλείας από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό.

Κάθε λόγο να πανηγυρίζουν έχουν στην Άουγκσμπουργκ, καθώς η νίκη κόντρα στη Γκλάντμπαχ της δίνει «αέρα» δέκα βαθμών από την κόκκινη ζώνη.

Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι αρνούνται να σηκώσουν κεφάλι, αγνοώντας για περισσότερο από έναν μήνα την λέξη νίκη και χάνοντας βαθμολογικό έδαφος στη Bundesliga.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ρούμπεν Βάργκας να σκοράρει με το κεφάλι.

Η Γκλάντμπαχ έφερε το ματς στα ίσα με τον Νόιχαους ο οποίος βρήκε δίχτυα με ωραίο στο 68ο λεπτό. Η Άουγκσμπουργκ πήρε ξανά το προβάδισμα με σουτ του Ρίχτερ στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Χαν στο 89ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ: Γκίκιεβιτς, Γκάμνι, Ουντούοκαϊ, Γκουβέλεβ, Φράμπεργκερ, Κεντίρα, Στρομπλ (67′ Όξφορντ), Ρίχτερ (90+2′ Γκρέγκοριτς), Μπένες (52′ Βάργκας), Καλιγκιούρι (67′ Γκρουέζο), Χαν (90+3′ Μπαζέ)

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Ζόμερ, Λάιντερ, Γκίντερ, Ελβέντι, Βεντ (78′ Χέρμαν), Χόφμαν, Νόιχαους, Λαζάρο, Στιντλ, Τουράμ (78′ Εμπολό), Πλεά

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 25ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 12 Μαρτίου

Άουγκσμπουργκ – Γκλάντμπαχ 3-1 (52′ Βάργκας, 76′ Ρίχτερ, 89′ Χαν / 68′ Νόιχαους)

Bundesliga vathmologia

Αταλάντα – Σπέτσια 3-1: Την… καθάρισε σε δύο λεπτά και πάτησε τετράδα (vid)

Λεβάντε – Βαλένθια 1-0: Ελπίζει για Ευρώπη (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Άουγκσμπουργκ – Γκλάντμπαχ 3-1: Νίκη… σωτηρίας (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.