ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Αρμίνια Μπίλεφελντ – Φράιμπουργκ 1-0: Νίκη… σωτηρίας!

Η Αρμίνια Μπίλεφελντ επιβλήθηκε της Φράιμπουργκ με 1-0 και πήρε βαθιά «ανάσα» στη μάχη για τη παραμονή στην κατηγορία.

Αρμίνια Μπίλεφελντ - Φράιμπουργκ 1-0: Νίκη...σωτηρίας!
Συντάκτης: Βασίλης Μπαντής Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Νίκη «φιλί της ζωής» πήρε η Αρμίνια Μπίλεφελντ κόντρα στη Φράιμπουργκ με 1-0, για την 28η αγωνιστική της Bundesliga.

Η Αρμίνια παρουσιάστηκε πιο έτοιμη και πήρε δίκαια τους τρεις βαθμούς της νίκης, έχοντας τις σημαντικότερες ευκαιρίες στο παιχνίδι. Μαζί και το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Το μοναδικό τέρμα πέτυχε ο Οκουγκάβα στο 68ο λεπτό της συνάντησης, με δυνατό σουτ εντός περιοχής. Λίγα λεπτά αργότερα και ειδικότερα στο 73ο λεπτό οι γηπεδούχοι, έχοντας τη ψυχολογία με το μέρος τους σημείωσαν και δεύτερο τέρμα. Τελικά, το γκολ του Νίλσον ακυρώθηκε από το VAR , για οφσάιντ.