ΙΣΠΑΝΙΑ

Ατλέτικο Μαδρίτης – Έλτσε 1-0: Ζορίστηκε, αλλά βρήκε τον τρόπο με Κορέα!

Η Ατλέτικο Μαδρίτης ζορίστηκε, όμως βρήκε τον τρόπο να πάρει τη νίκη κόντρα στην Έλτσε με νέο γκολ του Κορέα.

La Liga: Η Ατλέτικο Μαδρίτης με…μόνιμο σκόρερ της τον Άνχελ Κορέα επικράτησε δύσκολα της Έλτσε με 1-0. Δύο στα δύο για την ομάδα του Σιμεόνε.

Ο Άνχελ Κορέα είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής για τους Μαδριλένους. Ο Αργεντινός επιθετικός, μετά τα δύο γκολ κόντρα στη Θέλτα, έδωσε ξανά το «τρίποντο» στην ομάδα του.

Συγκεκριμένα, στο 39ο λεπτό της συνάντησης ο φορμαρισμένος άσος με όμορφο τσίμπημα της μπάλας νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ανοίγοντας το σκορ. Αυτό ήταν και το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, που ήταν αρκετό για να δώσει τη δεύτερη νίκη στην Ατλέτικο Μαδρίτης στη La Liga.

Στο πρώτο παιχνίδι της ημέρας στην Ισπανία, η Σοσιεδάδ επικράτησε της Ράγιο Βαγιεκάνο δύσκολα με 1-0. Λυτρωτής ο Ογιαρθάμπαλ που σημείωσε το μοναδικό τέρμα του αγώνα, από το σημείο του πέναλτι, στο 68ο λεπτό.