ΙΣΠΑΝΙΑ

Μπέτις – Ρεάλ Μαδρίτης 2-3: «Διπλάρα» με ματσάρα! (vid)

Ανατροπή στην ανατροπή στην Ισπανία...

Μπέτις – Ρεάλ Μαδρίτης 2-3: Την πρώτη της νίκη στην Ισπανία πήρε η Ρεάλ Μαδρίτης στο πρωτάθλημα της La Liga.

Μπέτις – Ρεάλ Μαδρίτης 2-3: Η «Βασίλισσα» στην πρεμιέρα της στο πρωτάθλημα είχε αναδειχθεί ισόπαλη με τη Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτός έδρας.

Σε ένα ματς… τρελό!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Βαλένθια – Ουέσκα 1-1: Ο Σιόβας της έδωσε βαθμό (vid)

Ο Βαλβέρδε στο 14′ για τη Ρεάλ Μαδρίτης άνοιξε το σκορ στον αγώνα. Στο 35′ όμως ο Μαντί ισοφάρισε σε 1-1 και δύο λεπτά μετά ο Καρβάλιο «έγραψε» το 2-1.

Στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, στο 48′, έγινε το αυτογκόλ από τον Έμερσον για το 2-2. Και στο 82′ ο Ράμος με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-3!

Μπέτις: Ρόμπλες, Μορένο, Μπαρτρά, Μαντί, Έμερσον, Ροντρίγκες, Καρβάλιο, Κανάλες, Φεκίρ (73′ Λόρεν), Χοακίν (63′ Τέγιο), Σανάμπρια (69′ Μοντόγια).

Ρεάλ Μαδρίτης: Κουρτουά, Μεντί, Ράμος, Βαράν, Καρβαχάλ, Όντεγκααρντ (46′ Ίσκο), Κρόος (45+1′ Μόντριτς), Κασεμίρο, Βαλβέρδε, Γιόβιτς (72′ Μαγιοράλ), Μπενζεμά.

3η Αγωνιστική

Σάββατο 26/9

Αλαβές-Χετάφε 0-0
Βαλένθια-Ουέσκα 1-1 (38′ Βας – 64′ Σιόβας)
Έλτσε-Σοσιεδάδ 0-3 (55′ Πόρτου, 77′ πεν. Γιανουζάι, 94′ Ρομπέρτο Λόπεθ)
Μπέτις-Ρεάλ Μαδρίτης 2-3 (35′ Μαντί, 37′ Γ. Καρβάλιο – 14′ Βαλβέρδε, 48′ αυτ. Έμερσον, 82′ πεν. Σ. Ράμος)