ΙΣΠΑΝΙΑ

Εϊμπάρ-Αλαβές 2-1: Ο Ντιόπ έδωσε τη λύση στις καθυστερήσεις

H Eϊμπάρ χάρη στο γκολ του Ντιοπ στις καθυστερήσεις πήρε τη νίκη 2-1 επί της Αλαβές για την 11η αγωνιστική της La Liga, σε ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες τελείωσαν με δέκα παίκτες. Oι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με..άγριες διαθέσεις, καθώς μόλις στο 4ο λεπτό ο Μανού Γκαρσία άνοιξε το σκορ ύστερα από την ασίστ του...

H Eϊμπάρ χάρη στο γκολ του Ντιοπ στις καθυστερήσεις πήρε τη νίκη 2-1 επί της Αλαβές για την 11η αγωνιστική της La Liga, σε ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες τελείωσαν με δέκα παίκτες.

Oι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με..άγριες διαθέσεις, καθώς μόλις στο 4ο λεπτό ο Μανού Γκαρσία άνοιξε το σκορ ύστερα από την ασίστ του Ροντρίγκεζ. Ωστόσο, 20 λεπτά αργότερα ο Ντουάρτε άφησε με παίκτη λιγότερο την ομάδα του.

Στο 62ο λεπτό ο γνωστός από το πέρασμά του στην Ελλάδα, Πάμπλο Ντε Μπλάσις, αποβλήθηκε και έτσι και οι δύο ομάδες συνέχισαν με 10 παίκτες. Λίγα λεπτά αργότερα, ο Ζόρνταν έφερε το παιχνίδι στα ίσια, με τον Ντιοπ να χαρίζει τελικά τη νίκη στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού. Ο Ορεγιάνα εκτέλεσε το κόρνερ και ο 32χρονος Σενεγαλέζος με κεφαλιά χάρισε τους 3 βαθμούς της νίκης στους Βάσκους.

ΕΪΜΠΑΡ (Μεντιλίμπαρ): Ντμιτρόβιτς, Ρουμπέν Πένια , Ολιβέιρα, Αρμπίγια, Κότε (66′ Κουκουρέγια), Ορεγιάνα, Eσκαλάντε (41′ Τσάρλες), Ντιόπ, Ζόρνταν, Ντε Μπλάσις, Κίκε (73′ Ένριχ).

ΑΛΑΒΕΣ (Αμπελάρδο): Σιβέρα, Μάρτιν, Λαγκουάρδια, Μαριπάν, Ντουάρτε, Μανού Γκαρσία, Πίνα (36′ Μπρασανιάκ), Ιμπάι, Ροντρίγκεζ (77′ Σομπρίνο), Mπόρχα Μπαστόν (29′ Βιγκαράι),Καγιέρι

Σάββατο 3/11
Λεγκανές – Ατλέτικο Μαδρίτης (82’ Καρίγιο – 71’ Γκριζμάν)
Ρεάλ Μαδρίτης – Βαγιαδολίδ 2-0 (83’ αυτ. Ολίβας, 88’ πέν. Ράμος)
Βαλένθια – Χιρόνα 0-1 (48′ Πονς)
Βαγιεκάνο – Μπαρτσελόνα 2-3 (31′ Πόθο, 57′ Γκαρθία – 11′, 90′ Σουάρες, 87′ Ντεμπελέ)