ΙΣΠΑΝΙΑ

Έιμπαρ – Βιγιαρεάλ 1-3: «Τρέχει» για την εξάδα

Η Βιγιαρεάλ επικράτησε εκτός έδρας με 1-3 της Έιμπαρ και συνεχίζει να ελπίζει για μια θέση στην πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος.  Η Βιγιαρεάλ παίζει τα «ρέστα« της προκειμένου να προλάβει να μπει στις πρώτες έξι θέσεις του βαθμολογικού πίνακα της La Liga. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι από την αρχή. Από το πρώτο και όλας λεπτό...

Η Βιγιαρεάλ επικράτησε εκτός έδρας με 1-3 της Έιμπαρ και συνεχίζει να ελπίζει για μια θέση στην πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος.

Η Βιγιαρεάλ παίζει τα «ρέστα« της προκειμένου να προλάβει να μπει στις πρώτες έξι θέσεις του βαθμολογικού πίνακα της La Liga.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι από την αρχή. Από το πρώτο και όλας λεπτό βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα, με τον Γκόμεζ να τελειώνει με δυναμισμό τη φάση.

Ο Μπάκα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 34ο λεπτό με γρήγορη αντεπίθεση, βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη.

Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία για να μειώσουν το σκορ. Ο Μπούργος από το σημείο του πέναλτι δεν κατάφερε να κερδίσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα στο 42ο λεπτό, με το σκορ να παραμένει ως έχει.

Στο δεύτερο μέρος η Έιμπαρ κατάφερε εν τέλη να σκοράρει. Ο Ενρίκ μείωσε στο 55ο λεπτό για την ομάδα του, κάνοντας το 1-2. Το γκολ του όπως αποδείχθηκε δεν ήταν αρκετό.

Η Βιγιαρεάλ να έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές, λόγω αποβολής του Καπουέ με απευθείας κόκκινη. Όμως κατάφερε να βρει τον τρόπο να «κλειδώσει» τη νίκη της με τρίτο γκολ, με τον Πεντράθαγια στο 87ο λεπτό.