ΙΣΠΑΝΙΑ

Γρανάδα – Μπαρτσελόνα 3-5: Τους τρέλανε όλους και πήρε επική πρόκριση (vid)

Η Μπαρτσελόνα έκανε σούπερ ανατροπή και πήρε την πρόκριση επί της Γρανάδα στην παράταση

Η Γρανάδα κρατούσε την πρόκριση στα… πόδια της, όμως η Μπαρτσελόνα μέσα σε τέσσερα λεπτά γύρισε το «κουμπί» και πήρε επική πρόκριση στην παράταση με σκορ 3-5.

Μία Μπαρτσελόνα από τα… παλιά, τότε που πάλευε όλα τα ματς μέχρι το τέλος, είδαμε σήμερα κόντρα στη Γρανάδα.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν κοντά σε μία πολύ μεγάλη πρόκριση, καθώς κρατούσαν το 2-0, μετά τα γκολ των Κένεντι και Σολδάδο, μέχρι και το 88ο λεπτό. Κάπου εκεί τα πράγματα άλλαξαν, με τον Γκριεζμάν να μειώνει σε 2-1 και τον Άλμπα τέσσερα λεπτά αργότερα να φέρνει το ματς στα ίσια «γκρεμίζοντας» τα όνειρα της Γρανάδα.

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση, με τον εκπληκτικό Γκριεζμάν να πετυχαίνει την ολική ανατροπή στο 100′. Οι γηπεδούχοι βρήκαν την απάντηση με τον με τον Φέντε να ευστοχεί από την άσπρη βούλα τρία λεπτά αργότερα, όμως τους Ντε Γιονγκ (108′) και Άλμπα (113′) να «σφραγίζουν» μία επική πρόκριση.

Γρανάδα (Ντιέγκο Μαρτίνεθ): Εσκαντέλ, Ντίαθ (46′ Φούλκιερ), Ντουάρτε, Σάντσες, Νέβα, Μοντόρο, Ετέκι (105′ Ν. Πέρεθ), Κένεντι (46′ Ματσίς), Πουέρτας (80′ Βαγιέχο), Σόρο (58′ Βίκο), Σολδάδο (66′ Σουάρεθ).

Μπαρτσελόνα (Ρόναλντ Κούμαν): Τερ Στέγκεν, Σέρτζι Ρομπέρτο (57′ Ντέστ), Αραούχο, Ουμτιτί (64′ Μπρέθγουεϊτ), Άλμπα, Ντε Γιονγκ, Μπουσκέτς (76′ Πουτς), Πέδρι (105′ Λανγκλέ), Τρινκάο (63′ Ντεμπελέ), Μέσι, Γκριεζμάν.

Λίβερπουλ – Μπράιτον 0-1: Ήττα σοκ, το «Άνφιλντ» την βγάζει εκτός τίτλου (vid)

Ντόρτμουντ – Πάντερμπορν 3-2 παρ.: Τα κατάφερε! (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γρανάδα – Μπαρτσελόνα 3-5: Τους τρέλανε όλους και πήρε επική πρόκριση (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.