ΙΣΠΑΝΙΑ

Ισόπαλες Ούεσκα και Τζιρόνα

Σε ένα ανοικτό παιχνίδι με ωραίο θέαμα, Ουέσκα και Τζιρόνα ήρθαν ισόπαλες με 1-1 στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος. Οι ρυθμοί του παιχνιδιού ανέβηκαν ύστερα από το πρώτο μισάωρο, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 37ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Στουάνι. Η Ουέσκα αντέδρασε χάνοντας σπουδαία ευκαιρία με τον...

Σε ένα ανοικτό παιχνίδι με ωραίο θέαμα, Ουέσκα και Τζιρόνα ήρθαν ισόπαλες με 1-1 στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος.

Οι ρυθμοί του παιχνιδιού ανέβηκαν ύστερα από το πρώτο μισάωρο, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 37ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Στουάνι. Η Ουέσκα αντέδρασε χάνοντας σπουδαία ευκαιρία με τον Αβίλα δύο λεπτά αργότερα, συνεχίζοντας την δίχως αποτέλεσμα πίεσή της έως το τέλος του ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Φράνκο βρήκε την απάντηση μέσω του πέναλτι του Μελέρο στο 72ο λεπτό, με το αποτέλεσμα να διατηρείται έως τη λήξη.

OΥΕΣΚΑ (Φράνκο): Γιοβάνοβιτς, Μιραμόν (55’ Νταβίντ Φερέιρο), Σεμέδο, Πουλίδο, Ακάπο (22’ Ετσέιτα), Μούστο (59’ Γκόμεθ) , Aγκιλέρα, Μελέρο, Aβίλα, Γκαγιάρ, Koύτσο

ΤΖΙΡΟΝΑ (Σακριστάν): Μπονό, Αντάι, Μπερνάρδο, Μουνιέσα, Xουάνπε, Ντούγκλας Λουίζ , Πονς, Μπόρχα Γκαρσία (46’ Αλκαλά) , Αλέιξ Γκαρσία (64’ Γκρανέλ), Πορτού, Στουάνι

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Παρασκευή (28/9)

Ράγιο Βαγεκάνο – Εσπανιόλ 2-2 (6’ Ντε Τομάς, 47’ πεν. Κακουτά – 19’ Ιγκλέσιας, 45+1’ Γκρανέρο)