Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: νικητές οι «ασπρόμαυροι» στους Νέους

Με γκολ του Μιχαηλίδη στο 90'+1', ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Ολυμπιακό με 1-0 στο Ρέντη για την 5η αγωνιστική της Super League K19.

Με γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Ολυμπιακό με 1-0 στο Ρέντη, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων.

Το νικητήριο τέρμα σημείωσε ο Μιχαηλίδης με κεφαλιά στο 90’+1′, μετά τη σέντρα του Χατζηστραβού. Να σημειωθεί πως ένα λεπτό πριν από την επίτευξη του γκολ του ΠΑΟΚ, ο Ολυμπιακός αστόχησε σε ανεπανάληπτο τετ α τετ, καθώς ο Μαρίνος έστειλε την μπάλα άουτ.

Έτσι, οι Θεσσαλονικείς πέτυχαν την τέταρτη νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες, ενώ αυτή ήταν η πρώτη βαθμολογική απώλεια για τους Πειραιώτες, που παρέμειναν στους 9 βαθμούς.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ολυμπιακός (Ρικάρντο Πέρες): Καραργύρης, Γαλούπης, Πέιος, Ράμα, Γκοτζαμανίδης, Νεοφυτίδης (76′ Τσερκώνης), Ξενιτίδης, Φέκκας, Κωστανάσιος (80′ Μαρτίνης), Μαρίνος, Βοΐλης (83′ Μπουλάρι).

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Παπαδόπουλος, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Λύρατζης, Τσιγγάρας, Τσαούσης, Γαϊτανίδης (89′ Πουρνάρας), Μπαλογιάννης (83′ Σαλαμούρας), Δούμτσης (72′ Πανίδης), Χατζηστραβός, Τζοβάρας.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: νικητές οι «ασπρόμαυροι» στους Νέους», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.