ΙΣΠΑΝΙΑ

La Liga: Έμειναν στην ισοπαλία Εϊμπάρ και Βιγιαρεάλ

Εϊμπάρ και Βιγιαρεάλ κόλλησαν στο 0-0

Ένα αρκετά μέτριο παιχνίδι έγινε ανάμεσα στην Εϊμπάρ και την Βιγιαρεάλ, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 0-0.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν πραγματικά αδιάφορο και από τις δύο πλευρές, με μοναδική καλή φάση στο 7’ για τους γηπεδούχους, όταν και ο Ορεγιάνα έκανε το σουτ αλλά ο Ασένσιο απέκρουσε την μπάλα.

Η επανάληψη όμως ήταν λίγο διαφορετική, αφού οι «μονομάχοι» βγήκαν με σκοπό να πετύχουν το γκολ που θα τους χαρίσει τη νίκη αλλά και τους πολύτιμους βαθμούς.

Αρχικά στο 52ο λεπτό ο Τσάρλς δεν βρήκε δίχτυα, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Καθόρλα έχασε και αυτός την ευκαιρία να βάλει μπροστά την ομάδα του στο σκορ.

Οι δύο προπονητές προσπάθησαν να αλλάξουν τον ρυθμό κάνοντας αλλαγές, όμως καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τη νίκη, αφού είτε η αστοχία αλλά είτε ο αντίπαλο τερματοφύλακας, έδινε πάντα τη λύση.

ΕΙΜΠΑΡ: Ριέσγκο, Πένα, Ραμίς (66΄ Ολιβέιρα), Αρμπίγια, Κοτέ, Ορεγιάνα, Τζόρνταν (73΄ Εσκαλάντε), Ντιοπ, Κουκουρέγια, Τσάρλς (80’ Κίκε), Ένριχ.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ασένσιο, Μάριο Γκάσπαρ, Μόρι, Ρουίζ, Αλφόνσο, Κάσερες, Καθόρλα (70΄ Εκαμπί), Φουέγκο (75΄ Τριγκέρος), Φορνάλς, Τσουκουέζε, Μορένο (85΄ Μπάκα).

Το πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής

Παρασκευή 4/1

Λεβάντε-Τζιρόνα 2-2 (58’ Μοράλες, 87’ Κόκε – 31’ Πορτού, 72’ Γκαρσία)

Εσπανιόλ-Λεγκανές 1-0 (9′ Μπόρχα Ιγκλέσιας)

Σάββατο 5/1

Βαγιαδολίδ-Ράγιο Βαγεκάνο 0-1 (1’ Μεντράν)

Αλαβές-Βαλένθια 2-1 (21’ Μπαστόν, Πίνα 45+2’ – 14’ Παρέχο)

Ουέσκα-Μπέτις 2-1 (73’ Φερέιρο, 79’ Ριβέρα – 55’ πέν. Σανάμπρια)

20. Ουέσκα 18 11 17-35

Η Μπέτις τα θαλάσσωσε κόντρα στην Ουέσκα (vid)

Κοιτάζει Μάλκομ η Λάτσιο

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «La Liga: Έμειναν στην ισοπαλία Εϊμπάρ και Βιγιαρεάλ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.