ΙΣΠΑΝΙΑ

La Liga: Στις καθυστερήσεις η Σεβίλλη, ήττα σοκ για Μπιλμπάο

Στο γκολ κρίθηκαν οι δύο πρώτες αναμετρήσεις της Πέμπτης (1/10) στη La Liga. Η Σεβίλλη νίκησε στις καθυστερήσεις 1-0 τη Λεβάντε στην Ανδαλουσία για την τέταρτη αγωνιστική και βρέθηκε στο -1 από την κορυφή της βαθμολογίας και τις Ρεάλ, Χετάφε, Βαλένθια και Βιγιαρεάλ. Εχοντας και δυο ματς λιγότερα και αφήνοντας τους Λεβαντίνους στη μία νίκη....

Στο γκολ κρίθηκαν οι δύο πρώτες αναμετρήσεις της Πέμπτης (1/10) στη La Liga.

Η Σεβίλλη νίκησε στις καθυστερήσεις 1-0 τη Λεβάντε στην Ανδαλουσία για την τέταρτη αγωνιστική και βρέθηκε στο -1 από την κορυφή της βαθμολογίας και τις Ρεάλ, Χετάφε, Βαλένθια και Βιγιαρεάλ.

Εχοντας και δυο ματς λιγότερα και αφήνοντας τους Λεβαντίνους στη μία νίκη.

O Ενεσίρι στο 90’ έδωσε τη νίκη στους φετινούς νικητές του Europa League.

Ήττα «σοκ» για την Μπιλμπάο, αφού έχασε 0-1 στο «Σαν Μαμές» από τη νεοφώτιστη Κάντιθ των εννιά παικτών, έμεινε χαμηλά στη βαθμολογία.

Και έδωσε την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να βρεθούν στο -1 από την κορυφή, λόγω του αυτογκόλ του Ουνάι Λόπεθ.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Τρίτη 29/9

Σοσιεδάδ-Βαλένθια 0-1 (75’ Γκόμες)
Χετάφε-Μπέτις 3-0 (13’, 41’ Ροντρίγκες, 38’ Κουκουρέγια)

Τετάρτη 30/9

Ουέσκα-Ατλέτικο Μαδρίτης 0-0
Βιγιαρεάλ-Αλαβές 3-1 (13’, 67’ Αλκάθερ, 45’ πεν. Μορένο-36’ Μέντες)
Έιμπαρ-Έλτσε 0-1 (37′ Μπόιε)
Ρεάλ Μαδρίτης-Βαγιαδολίδ 1-0 (65′ Βινίσιους)

Πέμπτη 1/10

Μπιλμπάο-Κάντιθ 0-1 (57′ αυτ. Ουνάι Λόπεθ)
Σεβίλλη-Λεβάντε 1-0 (90′ Ενεσίρι)
Θέλτα-Μπαρτσελόνα 22:30
Γρανάδα-Οσασούνα 22:30

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «La Liga: Στις καθυστερήσεις η Σεβίλλη, ήττα σοκ για Μπιλμπάο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.