ΙΣΠΑΝΙΑ

Βαγιαδολίδ – Λεβάντε 1-1: Βράζουν στο ίδιο καζάνι (vid)

Primera Division: Από έναν βαθμό πήραν οι Βαγιαδολίδ και Λεβάντε (1-1), με αποτέλεσμα να παραμείνουν σε πολύ χαμηλό βαθμολογικό επίπεδο.

Καταρχήν, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Ντιέγκο Μαραντόνα, ο οποίος ως γνωστόν τίμησε το ισπανικό ποδόσφαιρο με τη θητεία του σε Μπαρτσελόνα και Σεβίλλη.

Πέραν ενός σουτ του Σέρτζι Γκουαρδιόλα, το α’ ημίχρονο δεν επεφύλασσε ιδιαίτερες συγκινήσεις.

Στο 56ο λεπτό, όμως, ο Μάρκος ντε Σόουζα άνοιξε το σκορ με υπέροχη προσπάθεια για τους γηπεδούχους.

Τρία ματς, τρία γκολ για τον Βραζιλιάνο, ο οποίος όμως δεν έφτανε για να ανασάνει η Βαγιαδολίδ.

Βλέπετε, η Λεβάντε κέρδισε πέναλτι στο 82′ και ένα λεπτό αργότερα ο Χοσέ Καμπάνια ευστόχησε, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.