ΙΤΑΛΙΑ

Μπολόνια – Κάλιαρι 3-2: Το έφερε «τούμπα» με πρωταγωνιστή τον Μπάροου

Τη νίκη με ανατροπή στο σκορ πήρε η Μπολόνια κόντρα στην Κάλιαρι του Έλληνα ακραίου αμυντικού, Μπάμπη Λυκογιάννη.  Με τον Λυκογιάννη στην βασική της σύνθεση, η Κάλιαρι επιδίωξε να «αποδράσει» με το διπλό από το «Ρενάτο Νταλάρα», παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ, με προβολή του Ζάο Πέδρο στο 15′. Λίγο πριν το ημίχρονο και ειδικότερα στο...

Τη νίκη με ανατροπή στο σκορ πήρε η Μπολόνια κόντρα στην Κάλιαρι του Έλληνα ακραίου αμυντικού, Μπάμπη Λυκογιάννη.

Με τον Λυκογιάννη στην βασική της σύνθεση, η Κάλιαρι επιδίωξε να «αποδράσει» με το διπλό από το «Ρενάτο Νταλάρα», παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ, με προβολή του Ζάο Πέδρο στο 15′. Λίγο πριν το ημίχρονο και ειδικότερα στο 45′ ο Μούσα Μπάροου έφερε το παιχνίδι στα ίσα, με όμορφο σουτ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Ίντερ – Πάρμα 2-2: Από τον εφιάλτη του 0-2 στην ισοφάριση στις καθυστερήσεις!

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν με γκολ του Τζιοβάνι Σιμεόνε στο 47′, αλλά άμεσα ήρθε η…αντεπίθεση της Μπολόνια. Οι γηπεδούχοι με γκολ των Σοριάνο στο 52′ και εκ νέου του Μπάροου στο 56′ ανέτρεψαν το αποτέλεσμα και πήραν την νίκη.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Σκορούπσκι, Ντε Σιλβέστρι, Ντανίλο, Χίκεϊ, Τομιγιάσου, Σοριάνο, Σβάνμπεργκ (82′ Ντομίνγκες), Σκούτεν, Παλάσιο (82′ Ντένσβιλ), Ορσολίνι, Μπάροου (89′ Βινιάτο)

ΚΑΛΙΑΡΙ: Κράνιο, Γοδίν, Λυκογιάννης, Τζάπα, Βαλούκιεβιτς, Μαρίν (86′ Τσέρι), Ζοάο Πέδρο, Ρογκ, Νάντες, Σιμεόνε (70′ Παβολέτι), Σοτίλ (63′ Ουνάς)