ΙΤΑΛΙΑ

Έμειναν στην ισοπαλία Σασουόλο και Μπολόνια

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, ωστόσο η Μπολόνια κατάφερε να πάρει τον βαθμό

Συντάκτης: Στέλιος Ανδρικάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ένα εξαιρετικό παιχνίδι έγινε ανάμεσα στην Σασουόλο και την Μπολόνια στην έδρα της πρώτης, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς της ισοπαλίας (2-2).

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη την αναμέτρηση, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 2ο λεπτό με γκολ του Παλάσιο.

Η απάντηση δεν άργησε να έρθει και στο 17΄ ο Μάρλον έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σκορούπσκι φέρνοντας τον αγώνα στο 1-1, που ήταν και στο σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Μπολόνια μπήκε λίγο πιο δυνατά και κατάφερε να πάρει και πάλι κεφάλι στο 57’ με τον Ιμπραχίμα Μπαγιέ να σκοράρει.

Ωστόσο και πάλι η Σασουόλο είχε την απάντηση αφού πέντε λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης, κέρδισε πέναλτι, με τον Κέβιν Πρινς Μπόατενγκ να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να φέρνει το παιχνίδι στο τελικό 2-2.

Σαουόλο: Κονσίγκλι, Φεράρι, Μανγκανί, Μάρλον, Ροτζέριο, Μανγκανέλι, Μπουράμπια, Ντι Φραντσέσκο, Τζούρισιτς, Μπαμπακάρ, Μπεράρντι

Μπολόνια: Σκορούπσκι, Καλαμπρέσι, Γκονζάλες, Χελάντερ, Μπαγιέ, Σβανμπεργκ, Πούλγκαρ, Πόλι, Παλάσιο, Σαταντέρ, Ορσολίνι