ΙΤΑΛΙΑ

Η Μίλαν «κόλλησε» στη Σαρδηνία (vds)

Οι μέτριες εμφανίσεις για τη Μίλαν συνεχίζονται. Αυτή τη φορά, η ομάδα του Μιλάνου έμεινε στο 1-1 με την Κάλιαρι στη Σαρδηνία, για την 4η αγωνιστική της Serie A και με τέσσερις βαθμούς, σε τρία ματς, βολοδέρνει στη 15η θέση της βαθμολογίας. Ο Βραζιλιάνος, Ζοάο Πέδρο, έδωσε το προβάδισμα στην Κάλιαρι μόλις στο 4ο λεπτό,...

Ο Βραζιλιάνος, Ζοάο Πέδρο, έδωσε το προβάδισμα στην Κάλιαρι μόλις στο 4ο λεπτό, με τη Μίλαν να παίρνει τον βαθμό της ισοπαλίας με το πρώτο γκολ του  Γκονσάλο Ιγκουαΐν με τη φανέλα της, με τον 30άχρονο Αργεντινό φορ να σκοράρει από πλάγια θέση στο 55’.

Η Μίλαν, μια εκ των αντιπάλων του Ολυμπιακού στον 6ο όμιλο του Europa League, προσπάθησε στη συνέχεια για τη νίκη, όμως ελάχιστα απείλησε την Κάλιαρι.

Κάλιαρι (Mαράν): Κράνιο, Σρνα, Ρομάνια, Κλαβάν, Παντοϊν. Κάστρο (84’ Ντεσένα), Μπράνταριτς, Μπαρέλα, Πέδρο (64’ Σαού), Φαρίας (52’ Ιονίτα), Παβολέτι.
Μίλαν (Γκατούζο): Ντοναρούμα, Καλάμπρια, Ροντρίγκεζ (85’ Λαξάλτ), Ρομανιόλι, Μουζάκιο, Κέσι, Μπίλια, Μποναβεντούρα (66’ Μπακαγιόκο), Τσαλχάνογλου (73’ Καστιγιέχο), Ιγκουαϊν. Σούσο.

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Σάββατο 15/9

Ίντερ – Πάρμα 0-1 (79’ Ντιμάρκο)

Νάπολι-Φιορεντίνα 1-0 (79’ Ινσίνιε)

Φροζινόνε-Σαμπντόρια 0-5 (10’ Κουαλιαρέλα, 47’ Καρπάρι, 54’, 86’ Ντεφρέλ, 83’ Κοβνάνσκι)