ΙΤΑΛΙΑ

Μπενεβέντο – Τορίνο 2-2: Έσωσε την παρτίδα στο 90+3′ η «γκρανάτα» (vid)

Με γκολ του Σιμόνε Τζάτζα στο 3ο λεπτό των καυστερήσεων, η Τορίνο έφυγε με βαθμό από την έδρα της Μπενεβέντο (2-2 το σκορ).

Με γκολ του Σιμόνε Τζάτζα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Τορίνο έφυγε με βαθμό από την έδρα της Μπενεβέντο (2-2 το σκορ).

Οι γηπεδούχοι έστειλαν την προειδοποιητική βολή με τον Γκλικ στο 9′, αλλά λίγες στιγμές αργότερα ο ίδιος παίκτης άνοιξε το σκορ.

Η Μπενεβέντο ξαναβρήκε δίχτυα στο 12′, αν και το VΑR φανέρωσε παράβαση, επομένως το 1-0 παρέμεινε.

Η Τορίνο ανέβαζε το ποσοστό κατοχής, όμως οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που (ξανα)σκόραραν – συγκεκριμένα στο 32′ με πέναλτι του Βιόλα.

Στο β’ ημίχρονο, πάντως, ανέλαβε δράση ο Σιμόνε Τζάτζα, ο οποίος μείωσε στο 51′, είχε ακυρωθέν γκολ στο 65′, άγγιξε την ισοφάριση στο 89′ και την πέτυχε στο 90+3′.

Βαθμός-ανάσα για την Τορίνο, όμως παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη και τα περιθώρια στενεύουν.