ΛΑΜΙΑ

Χάβος: «Ο ΟΦΗ έχασε την ψυχραιμία του»

Κομβικό σημείο του ματς για τον τεχνικό της Λαμίας τα δύο γρήγορα γκολ

Την ανωτερότητα του ΟΦΗ στο πρώτο μέρος, αλλά και στα γκολ της ομάδας του στις αρχές της επανάληψης στάθηκε ο Μάκης Χάβος μετά το τέλος της αναμέτρησης στο Γεντί Κουλέ.

Ο προπονητής της Λαμίας αναφέρθηκε στις χαμένες ευκαιρίες των Κρητικών και στην έλλειψη ψυχραιμίας.

Αναλυτικά όσα είπε ο Χάβος στην συνέντευξη τύπου:

«Είναι δύσκολο να παίζεις με τον ΟΦΗ σε μια δυνατή έδρα. Στα πρώτα 30 λεπτά δεν μπήκαμε καλά στο παιχνίδι, είχαμε αποστάσεις στις γραμμές, με πουλήματα της μπάλας.

Ο ΟΦΗ μπορούσε να προηγηθεί και με 2-0 και εκεί ίσως να μην άλλαζε το ματς. Κομβικό σημείο ήταν τα δύο γρήγορα δικά μας γκολ γιατί έχασε ο ΟΦΗ την ψυχραιμία του και στο 0-3 τελείωσε.

Ήταν μια μεγάλη νίκη που μας ωθεί να κοιτάζουμε το επόμενο παιχνίδι. Θέλω να ευχηθώ τα καλύτερα στον ΟΦΗ γιατί τέτοιες ομάδες αξίζουν να βρίσκονται στην Σούπερ Λιγκ».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Χάβος: «Ο ΟΦΗ έχασε την ψυχραιμία του»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.