Ligue 1: Η Λοριάν πέρασε από την Οσέρ και «ονειρεύεται»

Δεν σταματάει πουθενά η Λοριάν που «διέλυσε» σε ένα ημίχρονο και την Οσέρ.

Το τρένο της Λοριάν δεν σταμάτησε ούτε στην Οσέρ, παίρνοντας μεγάλο διπλό με 1-3 και πατώντας κορυφή την 8η αγωνιστική της Ligue 1.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για να «κλειδώσει» το τρίποντο με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν την τέταρτη σερί νίκη τους και έκτη συνολικά, πιάνοντας έστω και προσωρινά στην πρώτη θέση την Παρί Σεν Ζερμέν και την Μαρσέιγ.

Στο 15ο λεπτό ο Ντα ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, με τους Μοφί (36΄) και Λε Φι (42΄) να ανεβάζουν τον δείκτη του σκορ στο 0-3, υπογράφοντας ουσιαστικά τη νίκη της ομάδας τους.

Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με τον Χάιν στο 50ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

Η Λοριάν που την προηγούμενη σεζόν βρέθηκε με το ένα πόδι στη δεύτερη κατηγορία, ξεκίνησε φέτος εντυπωσιακά τη σεζόν και «ονειρεύεται» για ευρωπαϊκή έξοδο.