Live ενημέρωση: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 2-2 Τελικό

Η εξέλιξη των αγώνων Λαμία-Ολυμπιακός, Άρης - Παναθηναϊκός και ΑΕΚ - ΠΑΟΚ για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Live ενημέρωση στα παιχνίδια ΛαμίαΟλυμπιακός (17:00), Άρης – Παναθηναϊκός (19:30) και ΑΕΚ – ΠΑΟΚ (20:30) για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 2-2 |HIGHLIGHTS

ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 2-2 ΤΕΛΙΚΟ

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ | Το τετ α τετ Αλμέιδα – Λουτσέσκου με τη λήξη του ματς

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ | Τεράστια ευκαιρία με τον Γιόνσον στο 90+7′ για το ”τρίποντο”

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ | Ο Όζντοεφ όντας πεσμένος πλάσαρε τον Αθανασιάδη για το 2-2

Στιγμή έντασης ανάμεσα σε Βίντα – Μπάμπα Ράχμαν

89′ ΓΚΟΛ 2-2: Ο ΠΑΟΚ παγώνει την ΟΠΑΠ Αρενα, ισοφαρίζοντας λίγο πριν τα έξι λεπτά καθυστερήσεων που διανύουμε εδώ και λίγη ώρα. Ο Μπάμπα γεμίζει, ο Κουλιεράκης παίρνει την κεφαλιά και ο Οζντόεφ πεσμένος καταφέρνει να σκοράρει για το 2-2!

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ | 2-1, ο Μπάμπα Ράχμαν εκτελεί εντυπωσιακά τον Αθανασιάδη σε φάση διαρκείας

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ | Νέα ευκαιρία του Κεντζιόρα με κεφαλιά, μόλις άουτ η μπάλα

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ | Σαν… ελατήριο τινάχτηκε ο Αλμέιδα για να πανηγυρίσει το 2-0

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ | 2-0, αιφνιδιάζει τους πάντες ο Άμραμπατ και σκοράρει με απευθείας εκτέλεση φάουλ

62′ ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 2-1! Μειώνει ο Μπάμπα για τον δικέφαλο μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή της Ένωσης με διαγώνιο σουτ! Έχουμε και πάλι ματς!

Άρης-Παναθηναϊκός 0-2: “Καθαρίζει” το ματς με αυτογκόλ του Μπράμπετς (video)

Άρης-Παναθηναϊκός: Τεράστια ευκαιρία των γηπεδούχων, διώχνει στη γραμμή ο Γεντβάι (video)

49′ ΓΚΟΛ 2-0: Η ΑΕΚ μπαίνει στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ από τον Άμραμπατ! Από τη φάουλ κοντά γωνία της μεγάλης περιοχής από τα αριστερά, ο Μαροκινός εξτρέμ έπιασε τρομερή συρτή φαλτσαριστή εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στην απέναντι κάτω γωνία!

Άρης-Παναθηναϊκός: Παραλίγο αυτογκόλ του Γεντβάι (video)

Τέλος στο ματς του Βικελίδης, ο Άρης ήταν ανώτερος αλλά φλύαρος και ο Παναθηναϊκός που ήταν ουσιαστικός παίρνει μεγάλη νίκη με 2-0.

90+2′ ΑΥΤΟΓΚΟΛ Άρης-Παναθηναϊκός 0-2: Ο-Πάλι κόντρα στη ροή του αγώνα οι πράσινοι φτάνουν σε δεύτερο γκολ, αυτή τη φορά με αυτογκολ! Σε αντεπίθεση ο Τζούριτσιτς σουτάρει, ο Κουέστα αποκρούει, με τη μπάλα να βρίσκει στον Μπράμπετς και να καταλήγει στα δίχτυα της ομάδας του…

90΄ Άρης-Παναθηναϊκός 0-1: Απίστευτη ευκαιρία για τον Άρη από κεφαλιά του Ανσφαριφάντ, διώχνει πάνω στη γραμμή ο Γεντβάι! Έξι λεπτά καθυστερησεις στο Βικελίδης

Κυκλοφορεί τη μπάλα ο ΠΑΟΚ, κλείνει άμεσα τους χώρους η ΑΕΚ

87΄ Άρης-Παναθηναϊκός 0-1: Ο Άρης πιέζει έντονα μετά το γκολ του Παναθηναϊκού (οι πράσινοι οπισθοχώρησαν για να κρατήσουν) όμως αποδεικνύεται αναποτελεσματικός στην τελική προσπάθεια.

Άρης-Παναθηναϊκός 0-1: Υπέροχο τελείωμα του Σπόραρ (video)

Άρης-Παναθηναϊκός: Δεν πρόλαβε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα ο Σπόραρ(video)

ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 1-0 στο ημίχρονο με το γκολ του Γκατσίνοβιτς στο 30ο λεπτό

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ | Απειλεί με ψιλοκρεμαστή κεφαλιά ο Κεντζιόρα

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ | Ο Γκατσίνοβιτς κουτούλησε την κάμερα της μετάδοσης στους πανηγυρισμούς

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ | 1-0, άψογη εκτέλεση του Γκατσίνοβιτς μετά σε υποδειγματική αντεπίθεση

73′ Άρης-Παναθηναϊκός 0-1: Τριπλή αλλαγή για τον Άρη που γίνεται φουλ επιθετικός: Ανσαριφάρντ, Τζούρασεκ και Φετφατζίδης, αντί Γκαρθία, Νταρίντα, Σαβέριο. Παραμένει στο γήπεδο και ο Μορόν για τον Θεό του πολέμου.

30′ ΓΚΟΛ ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 1-0: Εξαιρετική επίθεση από την ΑΕΚ, ο Πινέδα βγάζει κάθετα στον Γκατσίνοβιτς, ο οποίος με συρτό διαγώνιο σουτ με το αριστερό στέλνει την μπάλα στην απέναντι κάτω γωνία για το 1-0.

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ | Σημαντική παρέμβαση Κουλιεράκη προτού εκτελέσει ο Λιβάι

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ | Τα μαρκαρίσματα σε Κωνσταντέλια – Ζίβκοβιτς και το γύρισμα του Τόμας

62′ ΓΚΟΛ Άρης-Παναθηναϊκός 0-1: Κόντρα στη ροή της αναμέτρησης ο Παναθηναϊκός ανοίγει το σκορ εκμεταλλευόμενος τραγικό λάθος του Μπράμπετς προς τη μεσαία γραμμή! Ο Σπόραρ επωφελείται, προχωράει και σουτάρει εξαιρετικά έξω από την περιοχή για το 0-1 στέλνοντας τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Κουέστα. Νωρίτερα ο Σλοβένος είχε χάσει μία ακόμη καλή ευκαιρία καθώς δεν πρόλαβε να σπρώξει τη μπάλα από κοντά με προβολή

56′ Άρης-Παναθηναϊκός 0-0: Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη ο οποίος έφυγε εξαιρετικά στην κόντρα με πέντε παίκτες έναντι τεσσάρων του Παναθηναϊκού, όμως παρότι ο Σουλεϊμάνοφ αστόχησε σε σουτ απέναντι από την εστία και λίγο πλάγια. Ο Μάντζιος κάνει την πρώτη του αλλαγή βάζοντας Βερστράτε αντί του Ζ0υλ στα χαφ.

20′ ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 0-0: Δύο καλές στιγμές για την ΑΕΚ στο 11′ με Ελίασον και στο 13′ με Πινέδα,ανεκμετάλλευτες όμως. Ο ΠΑΟΚ είχε μια διπλή στιγμή στο 5′ με Κωνσταντέλια και Ζίκοβιτς όμως επενέβησαν σωτήρια οι Βίντα και Άμραμπατ αντίστοιχα

50′ Άρης-Παναθηναϊκός 0-0: Ο Άρης έχει μπει πολύ δυνατά φλερτάροντας έντονα με το γκολ και πάλι, την ώρα που ο Παναθηναϊκός δεν πατάει περιοχή καθόλου. Έχει όμως σε καλή μέρα τον Ντραγκόφσκι που τον έχει κρατήσει όρθιο ως τώρα.

46′ Άρης-Παναθηναϊκός 0-0: Άρχισε το Β’ μέρος. Ο Φατίχ Τερίμ αλλάζει το σύστημα του Παναθηναϊκού σε 3-5-2, βάζοντας μέσα και τον Σποραρ αντί του Παλάσιος.

Η βροχερή ατμόσφαιρα στην OPAP Arena επανέφερε το εμβληματικό σκουφάκι του Λουτσέσκου

Άρης-Παναθηναϊκός: Επεισόδιο Ιωαννίδη με Μάντζιο και Κουέστα

Live ενημέρωση: 1′ ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: Σέντρα στο ντέρμπι της ΟΠΑΠ ΑΡΕΝΑ

Οι συνθέσεις στο ΑΕΚ-ΠΑΟΚ

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης – Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί – Άμραμπατ, Σιμάνσκι, Γκατσίνοβιτς, Ελίασον – Γκαρσία, Πινέδα.

Στον πάγκο: Θεοχάρης, Κάλενς, Σιντιμπέ, Γιόνσον, Μάνταλος, Τσούμπερ, Αραούχο, Πόνσε, Φερνάντες.

ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι – Ότο, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα – Μεϊτέ, Σβαμπ – Α. Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Κωνσταντέλιας – Τόμας.

Στον πάγκο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Σάστρε, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Οζντόεφ, Μ. Αντόνιο, Ντεσπόντοφ, Σαμάτα.

Διαιτητής: Τόμπιας Στίλερ (Γερμανία)

• Α’ Βοηθός: Κρίστιαν Γκίτελμαν (Γερμανία)
  • Β’ Βοηθός: Στέφαν Λουπ (Γερμανία)
  • 4ος διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης
  • VAR: Ντίνγκερτ Κρίστιαν (Γερμανία)
  • AVAR: Ράινχαρντ Μπούξμπαουμ

Μεγάλη απόκρουση του Ντραγκόφσκι (video)

Ημίχρονο στο Βικελίδης σαφώς ανώτερος ο Άρης από τον Παναθηναϊκό, είχε 4-5 καλές ευκαιρίες για να σκοράρει και γενικότερα περισσότερες προϋποθέσεις. Ο Παναθηναϊκός μετά το 25′ δεν απείλησε σχεδόν καθόλου, έχοντας δυο καλές στιγμές με τον Ιωαννίδη στο πρώτο 20λεπτο. Κακή διαιτησία από τον Σκοπιανό Στάβρεφ που σφυράει πολύ, ενώ μπορούσε να αποβάλλει με δεύτερη κίτρινη στον Γεντβάι για αγκωνιά στον Μορόν. Αν αυτού έδωσε φάουλ στον Ισπανό του Άρη και επιπλέον κίτρινη για διαμαρτυρία!

Άρης-Παναθηναϊκός: Ευκαιρίες από Μπακασέτα και Μορόν (video)

35′: Μετά το 15-20 ο ρυθμός έπεσε στο Βικελίδης κάπως με τον Σκοπιανό διαιτητή να σφυρίζει αρκετά. Ο Άρης που έχει ελαφρώς μικρότερη κατοχή είναι ανώτερος πάντως (ειδικά μετά το 25′), έχοντας παράλληλα και τις μεγαλύτερες φάσεις για γκολ ως τώρα, πατώντας με μεγαλύτερες αξιώσεις στην περιοχή. Πριν απο λίγο είχαμε φάση διαρκείας στα καρέ του Παναθηναϊκού με τον με τον Μορόν να προσπαθεί για την προβολή αλλά τον Ντραγκόφσκι να επεμβαίνει σωτήρια.

20′: Εξαιρετικός ο Μορόν ως τώρα, χάνει έχει μια τεράστια ευκαιρία στο 17΄ γι να ανοίξει το σκορ με προβολή, αλλά διώχνει ο Ντραγκόφσκι Στη συνέχεια από το μακρινό σουτ του Γκαρθία, μπλόκαρε ο Πολωνός. Ένα λεπτό αργότερα ο Ιωαννίδης είχε επίσης μια καλή στιγμή με κεφαλιά, με τον Κουέστα όμως να μπλοκάρει.

15′: Μετά το πρώτο τέταρτο έχουμε καλό ρυθμό στο παιχνίδι το οποίο είναι μοιρασμένοι, με καμία από τις δυο ομάδες να μην έχει τα ηνία, αλλά αμφότερες να προσπαθούν για το γκολ έχοντας χάσει από μια καλή ευκαιρία. Στο 12′ ο Μορόν είχε ένα καλό δυνατό σουτ έξω από την περιοχή το οποίο έφυγε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι. Στο 13′ απείλησαν οι φιλοξενούμενοι με σουτ του Ιωαννίδη.

Live ενημέρωση: 1′: Άρχισε το ντέρμπι του Βικελίδης!

Λαμία – Ολυμπιακός 1-5 |HIGHLIGHTS

Οι συνθέσεις στο Άρης-Παναθηναϊκός

Άρης: Κουέστα, Οντουμπάτζο, Φεράρι, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Ζουλ, Νταρίντα, Γκαρθία, Σουλειμάνοφ, Σαβέριο, Μορόν.

Στον πάγκο οι: Χουτεσιώτης, Ανσαριφάρντ, Μοντόγια, Βερστράτε, Τζούρασεκ, Ντουκουρέ, Παναγίδης, Ρόουζ, Φετφατζίδης.

Παναθηναϊκός (Φατίχ Τερίμ): Ντραγκόφσκι, Βαγιαννίδης, Γεντβάι, Ακαϊντίν, Χουάνκαρ, Αράο, Τσέριν, Μπακασέτας, Παλάσιος, Μπερνάρ, Ιωαννίδης.

Στον πάγκο οι: Λοντίγκιν, Πέρεθ, Σπόραρ, Λημνιός, Μαντσίνι, Μλαντένοβιτς, Τζούρισιτς, Βιλένα, Βέρμπιτς.

Ο Κοσέλεφ είχε απάντηση στο τετ-α-τετ του Ζέσλον Μαρτίνς

Τέλος στη Λαμία ο Ολυμπιακός επικρατεί με 5-1 της τοπικής ομάδας. Να σημειώσουμε ότι το 0-3 στο 45’+1 χρεώθηκε τελικά ως αυτογκόλ του Κυριάκου Παπαδόπουλου και όχι ως γκολ από τον Ελ Κααμπί.

88′ ΓΚΟΛ 1-5: Το γκολ της τιμής η Λαμία με τον Τόσιτς να δίνει στον Λέικ που σκόραρε με δυνατό σουτ.

85 ΓΚΟΛ 0-5: Λάθος γύρισμα του Κορνέζου έπειτα από βολέ του Τζολάκη, ο Ελ Αραμπί επωφελείται, περνάει τον Κοσέλεφ και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

81′ ΑΥΤΟΓΚΟΛ 0-4: Σέντρα του Έσε από τα δεξιά, ο Κορνέζος βάζει το πόδι του με τέτοιο τρόπο που η μπάλα πήρε ύψος καταλήγοντας στα δίχτυα της ομάδας του.

Εξαιρετική ενέργεια Τσιλούλη, αστόχησε από καλό σημείο ο Λέικ

Ασταμάτητοι οι “Ερυθρόλευκοι” στη Λαμία | Χτυπά ξανά ο Ελ Κααμπί για το 0-3

46’0-3: Άρχισε το Β΄μέρος!

Live ενημέρωση: Η μονομαχία Τσιλούλη-Ρίτσαρντς

Έξαλλος ο Παπαδόπουλος με τον Σίντκλεϊ – Του έβαλε τις φωνές!

45+1′ 0-3: Ο Ολυμπιακός καθαρίζει το ματς από το πρώτο ημίχρονο, σημειώνοντας και τρίτο γκολ, δεύτερο ο Ελ Κααμπί. Ο Μασούρας βρήκε εξαιρετικά τον Γιόβετιτς στην περιοχή, εκείνος σήκωσε έξυπνα την μπάλα παράλληλα με την εστία και ο Ελ Καμπί μπήκε με δύναμη στη φάση για το 0-3 από κεφαλιά!

Εύστοχος από τα 11 βήματα ο Ελ Κααμπί και 0-2 οι Πειραιώτες

Ανεπανάληπτη προσποίηση, άψογο τελείωμα και 0-1 ο Γιόβετιτς

Δοκίμασε το πόδι του από μακριά ο Έσε αλλά ήταν άστοχος

26′ ΓΚΟΛ 0-2: Μεγάλο προβάδισμα για τους Πειραιώτες, καθώς μέσα σε 4 λεπτά πετυχαίνουν και δεύτερο γκολ αυτή τη φορά με πέναλτι του Ελ Κααμπί. Ο Τσιλούλης πήγε άτσαλα πάνω στον Γιόβετιτς και τον ανέτρεψε με αποτέλεσμα ο διαιτητής Τσακαλίδης να καταλογίσει την εσχάτη των ποινών.

22′ ΓΚΟΛ 0-1: Ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ λίγο μετά το 20λεπτο!  Ο Μασούρας συνεργάζεται από τα δεξιά με τον Ζέλσον, ο οποίος στη συνέχεια θα «αδειάσει» τον Κορνέζο, θα γυρίσει προς τον Γιόβετιτς ο οποίος με δυνατό σουτ εκτέλεσε τον Κοσέλεφ.

Ο Λέικ έφυγε σαν “σίφουνας”, λίγο έξω το δυνατό του σουτ

Ο Λ. Βόκολος φιλά και φωτογραφίζεται με τους πιο πιστούς οπαδούς της Λαμίας

Live ενημέρωση: 1:  Άρχισε το παιχνίδι

Οι ενδεκάδες στο Λαμία – Ολυμπιακός

Λαμία: Κοσέλεφ, Σιμόν, Κορνέζος, Παπαδόπουλος, Φερέιρα, Στάνκο, Νούνιες, Μαρτίνεθ, Σλίβκα, Λέικ, Τσιλούλης.

Ολυμπιακός: Τζολάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Άμπι, Ρίτσαρντς, Έσε, Όρτα, Μασούρας, Μαρτίνς, Γιόβετιτς, Ελ Κααμπί

Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Ιμπόρα, Ελ Αραμπί, Βέζο, Καμπράλ, Καρβάλιο, Κίνι, Ναβάρο, Μπιανκόν

• Διαιτητής: Τσακαλίδης
  • Βοηθοί: Μεϊντάνας, Καραγκιζόπουλος
  • VAR: Ευαγγέλου, Νικολαΐδης
  • 4ος: Τσιμεντερίδης

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 2-2 Τελικό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.