Live ενημέρωση: Όρθια στη Λεωφόρο η Λαμία απέναντι στον προβληματικό Παναθηναϊκό

Η εξέλιξη των αγώνων Ατρόμητος - Άρης και Παναθηναϊκός - Λαμία για την 23η αγωνιστική της Super League.

Live ενημέρωση: Ημίχρονο στη Λεωφόρο, πιέζει τον Άρη ο Ατρόμητος
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Live ενημέρωση στα παιχνίδια Ατρόμητος Άρης και ΠαναθηναϊκόςΛαμία για την 23η αγωνιστική της  Super League.

Live ενημέρωση στο Ατρόμητος – Άρης 0-2, Παναθηναϊκός – Λαμία 2-2

Λήξη αναμέτρησης, Παναθηναϊκός – Λαμία 2-2.

90’+5 Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Με μία φωτοβολίδα ο Κώτσιρας τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

68′ ΓΚΟΛ για τη Λαμία! Ο Τόσιτς βγάζει τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Τσιλούλης πηδά ανενόχλητος και ισοφαρίζει με τον Ντραγκόφσκι να μην αντιδρά σωστά.

59′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Ο Βαγιαννίδης κάνει το γύρισμα και ο Γερεμέγεφ τελειώνει υποδειγματικά τη φάση για το 2-1.
46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στη Λεωφόρο.

Λήξη αγώνα στο Ατρόμητος – Άρης, νίκη με 2-0 για τους φιλοξενούμενους.

90’+4: ΓΚΟΛ για τον Άρη! Γύρισμα από τον Σαμόρα, διώχνει ο Τσιντώτας και ο Νταρίντα εκτελεί ανενόχλητος για το 0-2.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο Παναθηναϊκός – Λαμία.

45’+3 ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Ωραία ενέργεια από τον Μαντσίνι, γυρνάει στον Μπερνάρ, εκείνος σουτάρει και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα μετά την κόντρα στον Νούνιες.

45’+1 ΓΚΟΛ για τη Λαμία! Ο Ακαϊντίν χάνει την μπάλα από τον Σίντκλεϊ, ο Καρλίτος περνά όποιον βρίσκει και ανοίγει το σκορ.
39′ Κόκκινη για τη Λαμία! Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Μαρτίνεθ στον Ακαϊντίν και απευθείας κόκκινη. Σωστή η απόφαση.
8′ Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Παίρνει μπάλα από μέσα δεξιά ο Σπόραρ, εκτελεί και στέλνει την πάλα στην αριστερή δοκό.

1′ Σέντρα στη Λεωφόρο.

Παναθηναϊκός – Λαμία: Οι ενδεκάδες

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Φατίχ Τερίμ): Ντραγκόφσκι, Βαγιαννίδης, Ακαϊντίν, Ούγκο, Χουάνκαρ, Ρούμπεν, Βιλένα, Μπερνάρ, Μαντσίνι, Βέρμπιτς, Σπόραρ.

ΛΑΜΙΑ (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Σιμόν, Παπαδόπουλος, Τζανετόπουλος, Σίντκλεϊ, Τζανδάρης, Νούνιες, Σλίβκα, Τσιλούλης, Μαρτίνεθ, Καρλίτος.

Οι πάγκοι

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Λοντίγκιν, Σένκεφελντ, Ζέκα, Λημνιός, Αϊτόρ, Μλαντένοβιτς, Κώτσιρας, Γερεμέγεφ, Αράο.

ΛΑΜΙΑ: Χατζηεμμανουήλ, Κορνέζος, Τσούκαλος, Λέικ, Γαννούτσος, Στάνκο, Μάλτσι, Βασιλαντωνόπουλος, Τόσιτς.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

33′ ΓΚΟΛ για τον Άρη! Ανοίγει το σκορ ο Μορόν εκτελώντας το πέναλτι. Από την άλλη έπεσε ο Τσιντώτας.

32′ Πέναλτι για τον Άρη μέσω VAR μετά από χέρι του Έρλινγκμαρκ.

17′ Ευκαιρία για τον Άρη! Εκτελεί απευθείας φάουλ ο Μορόν και πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση ο Τσιντώτας.