ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Μαρίνος Ουζουνίδης: Δεύτερη κούπα μέσα σε 50 μέρες με την Κραϊόβα! (vid)

Τον δεύτερο τίτλο στη σύντομη παρουσία του στη Ρουμανία με την Κραϊόβα πανηγύρισε ο Μαρίνος Ουζουνίδης.

Συντάκτης: Ιωσήφ Σηφάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ουζουνίδης: Στις 22 Μαΐου η Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα νίκησε στην παράταση (3-2) την Άστρα Τζούρζτου και κατέκτησε το Κύπελλο Ρουμανίας.

Ο δεύτερος τίτλος για τον 52χρονο Έλληνα προπονητή άργησε μόλις 50 μέρες!

Το Σάββατο (10/7) η Κραϊόβα ήταν αντιμέτωπη με τη Κλουζ στον τελικό του Super Cup της χώρας στην «Αρένα Νατσιονάλα» του Βουκουρεστίου και κατάφερε να πάρει τη νίκη στα πέναλτι με σκορ 4-2.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο τερματοφύλακας Πιλιατσέλι, που απέκρουσε δύο εκτελέσεις.

Μάλιστα, ενώ το ματς ήταν 0-0, μετά το 83ο λεπτό ο Ουζουνίδης έβαλε στο ματς τους Γκαμάν, Βλαντόιου, Βαγκένιν και Μάρκοβιτς, οι οποίοι ήταν οι 4 παίκτες που εκτέλεσαν τα πέναλτι και ευστόχησαν όλοι, δίνοντας έτσι το τρόπαιο στην Ουνιβερσιτάτεα.

Παυλίδης… τετραετίας στην Άλκμααρ! (vids)

Ζήνα Κουτσελίνη: Θυμήθηκε τον Γιώργο Καραϊβάζ και συγκινήθηκε on air

Άλιμος: Ανείπωτη θλίψη – Στη γειτονιά των αγγέλων η 15χρονη Αθανασία