Ο Μέσι τρελαίνει το MLS – Δύο νέα γκολ σε 22 λεπτά από τον Αργεντινό σούπερ σταρ (vids)

Ασταμάτητος ο Μέσι στο MLS - Δύο νέα γκολ και μια ασίστ

Ο Λιονέλ Μέσι έχει πάρει για τα καλά μπρος στο MLS με τη φανέλα της Ίντερ Μαϊάμι καθώς μετά το ονειρικό ντεμπούτο, πέτυχε δύο νέα γκολ σε 22 λεπτά με την «φρενίτιδα»  στα social media να συνεχίζεται.

Ο Αργεντινός σούπερ σταρ δείχνει να βρίσκεται σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση κάτι που επιβεβαίωσε αυτή τη φορά κόντρα στην Ατλάντα Γιουνάιτεντ του Γιώργου Γιακουμάκη.

Η Ίντερ κατάφερε να επικρατήσει με το άνετο 4-0, με τον Μέσι να έχει συμμετοχή στα τρία γκολ από τα 4 της ομάδας του, σκοράροντας δύο φορές ενώ μοίρασε και 1 ασίστ.

Αρχικά, στο 9ο λεπτό  της αναμέτρησης και έπειτα από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Σέρχιο Μπουσκέτς, βρέθηκε απέναντι στον τερματοφύλακα και αφού πρώτα σημάδεψε το δοκάρι, πήρε το ριμπάουντ κι έκανε το 1-0.

Λίγα λεπτά αργότερα, στο 22′, ο Μέσι έκανε δύο τα τέρματα του με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής!

Τέλος, στο 53ο λεπτό, ο Λιονέλ Μέσι δημιούργησε τις συνθήκες προκειμένου ο Τέιλορ να γράψει το τελικό 4-0.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ο Μέσι τρελαίνει το MLS – Δύο νέα γκολ σε 22 λεπτά από τον Αργεντινό σούπερ σταρ (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.