Ολυμπιακός: Είναι στο μυαλό κάτι μαγικό η Κ19 του Ολυμπιακού – Πέρασε και τη Λανς

Μεγάλη μπάλα από την ομάδα Κ19 του Ολυμπιακού.

Ολυμπιακός: Είναι στο μυαλό κάτι μαγικό η Κ19 του Ολυμπιακού αφού πέρασε και τη Λανς για τη φάση των 16 του UEFA Youth Leauge.

Μεγάλη μπάλα από την ομάδα Κ19 του Ολυμπιακού που δείχνει πως έχει ποτιστεί με το DNA του Θρύλου και δεν σταματάει πουθενά.

Ενώ βρέθηκε να χάνει 0-2, δεν το έβαλε κάτω, ισοφάρισε και πήρε την πρόκριση στην διαδικασία των πέναλτι, με τέσσερις εύστοχες εκτελέσεις ενώ οι Γάλλοι είχαν χάσει δύο (σ.σ. εκτελούσαν πρώτοι).

Ο Μπάμπης Κωστούλας στο 58ο λεπτό με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος και ο Σταύρος Πνευμονίδης στο 62ο λεπτό τα γκολ για τον Ολυμπιακό, που σε τέσσερα λεπτά πέτυχε την μεγάλη επιστροφή, ισοφαρίζοντας τους Γάλλους.

Οι Γάλλοι είχαν προηγηθεί με γκολ των Σισουμπά στο 19ο λεπτό και Φοφανά στο 52ο λεπτό.

Αντικείμενο… λατρείας οι μικροί του Ολυμπιακού από χιλιάδες κόσμου που βρέθηκε στο Γήπεδο Γεώργιος Καραϊσκάκης για να ενισχύσει τους νεαρούς ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού και να συμβάλει και αυτός στην προσπάθεια πρόκρισης των ερυθρόλευκων.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός (Σ. Συλαϊδόπουλος): Σίνα, Κ. Κωστούλας, Κουτσίδης, Πρεκατές, Κουτσογούλας, Μπάκουλας, Λιατσικούρας, Αλαφάκης, Δαρβίρας, Πνευμονίδης, Χ. Κωστούλας

Λανς (Γ. Ντεμόν): Ντελπλάς, Γκανιού, Εμπαλά, Σανιάν, Εσκουφλέρ, Ερμπέν, Σιλά, Λεν, Μπερμόν, Σισουμπά, Φοφανά

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός: Είναι στο μυαλό κάτι μαγικό η Κ19 του Ολυμπιακού – Πέρασε και τη Λανς», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Διονύσης Αντωνέλλος

Ξεκίνησα με το blogging. Mετά με κέρδισε το ραδιόφωνο και αργότερα με νίκησε η τηλεόραση. Ενδιαφέρον για ότι συμβαίνει στα ελληνοτουρκικά. Τυχερός που γνώρισα κάποιους ανθρώπους και με έκαναν καλύτερο άνθρωπο.